Stáhnout hru (12 MB)
Hodnocení4

Sydney Finds Employment

Datum vydání: 1. 1. 2007
Autor: istvan
Žánr: 2D adventura
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 400 Mhz, 64 MB RAM
Ovládání: myš
Jazyk: angličtina

Info o hře

Na adventurku Sydney Finds Employment jsme upozorňovali v novinkách během posledních měsíců hned několikrát. Krátce před koncem roku 2006 konečně spatřila světlo světa její finální verze, a tak se mohou všichni zájemci pobavit příběhem bezdomovce a váguse jménem Sydney. Hlavní hrdina si na začátku příběhu poklidně vegetí ve své krabici v zapomenuté uličce a nechávají ho klidným starosti běžných lidí, či spěch a stres byznysmenů. Vtom se ale objeví jeho kamarád Terrence a nese hrozivou zprávu. Vláda se rozhodla pro "konečné řešení", jež vyčistí ulice nejen od potulných zvířat a bordelu, ale i bezdomovců.
Na cestě za řešením existenční otázky se budou hráči snažit Sydneyho vybavit důstojným oblečením a zajistit mu práci, či alespoň dostatečně dobré alibi, jež by ho ochránilo před vymetením. A to bude obnášet nejen klasické adventurní zkoumání lokací a sběr a používání předmětů, ale i celou řadu vtipných, leckdy přímo sarkastických dialogů. Hodnocení společnosti z úst bezdomovce zní občas v Sydney Finds Employment hodně kousavě – a jindy se zase nelze nesmát nad naprostým vágusovstvím hlavního hrdiny.
Sydney Finds Employment je středně dlouhá i středně obtížná adventura,která sází na kvality scénáře, ale nezaostává ani po stránce audiovizuálního provedení. Ovládání prostřednictvím měnícího se kurzoru je dobře implementované a výhrady lze tak mít snad jen k poněkud nešikovné práci s inventářem. Jinak ale: palec vzhůru!