Stáhnout hru (4 MB)
Hodnocení5

Every Day The Same Dream

Datum vydání: 10. 2. 2010
Autor: Paolo Pedercini
Žánr: 2D adventura
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 1.2 GHz, 256 MB RAM
Ovládání: Šipky + mezerník
Jazyk: angličtina

Info o hře

I počítačové hry bývají často předmětem sporů o to, co vše se dá dnes označit za umění. Pokud jste přesvědčeni o tom, že se do této škatulky dají zařadit, pak máte ode dneška jeden pádný argument navíc. Nese název Every Day The Same Dream.
Přestože se tento výtvor nejvíce blíží adventuře, s klasickými dílky tohoto žánru nemá příliš společného. Řadí se totiž k té kategorii her, kde se toho po vás ani moc nechce, neboť nejdůležitější je prosté prožití příběhu a váš pocit z něj. A že to je tentokrát příběh pořádně sugestivní!
Jen nerad bych příliš mnoho prozrazoval, a tak si snad vystačíte s tím, že se tu vše točí kolem pokusu o únik z každodenního stereotypního života. Ten tady je vyobrazen v lehké nadsázce, nicméně stísněná atmosféra na člověka dolehne téměř okamžitě s nečekanou tíhou a u mnohých vyvolá třeba i nejedno zamrazení v zádech.
Hudebník Jesse Stiles obdařil toto neobyčejné dílo úchvatně hypnotickým a neskutečně deprimujícím „Radiohead-like“ hudebním doprovodem, který umocňuje zážitek ještě nejméně na pátou. Dokonalý dojem stereotypního světa pak dotváří svérázná šedobílá grafika.
Nenechte se však zmýlit, Every Day The Same Dream není ani zdaleka hrou pro každého. Ale pokud se nechcete prostě jen na chvilku zabavit a rádi byste se třeba i trochu zamysleli nad životem, budete z tohohle dílka nadšeni.