Stáhnout hru (65 MB)
Hodnocení5

Dread Mac Farlane

Datum vydání: 30. 7. 2008
Autor: Marion
Žánr: 2D adventura
Multiplayer: Ne
Ovládání: myš
Jazyky: angličtina, francouzština

Info o hře

Táá-ta-ta-ta-ta-ta-táá-táá, fidlají housličky. Óó-ó-ó-ó-ó-ó-óó-óó, vibruje silný ženský hlas. Z dálky troubí rohy, kytara vyluzuje tón a Petr Pan se opírá rty o Panovu flétnu. Líbezná hudba se nese vánkem napříč teplým listovím, zahaleným do zelené. Les se táhne až k azurovému moři, kde vlna stíná vlnu a kde voda šplouchá o stařecké útesy. Bublající symfonie je slyšet až ke mně.
Jak vypadám? Představte si mladou, krásnou, čokoládovou. Na černé vlasy naražený rudý klobouk s bílým perem, pod kloboukem zvědavý kukuč vyzrálé ženy. Drobná jizva. Sněhová rozhalenka a hnědé šortky bukanýrky rostou se mnou od útlého dětství. Jen ten pásek se zlatou přezkou jsem pořídila nově. Boty nenosím. Tam u nás jich nebylo potřeba a pirátovi by na palubě beztak překážely.
Kdo jsem? Říkejte mi Dread, postrach hrůzy. Dost lidí nechápe, jak mě takhle mohl otec pojmenovat. Já pro změnu nerozumím důvodu, že s ním má matka vydržela. Byla nádherná a laskavá. On přisprostlý a hrubián. Nikdy mě neměl moc rád. I když jsem mu pomáhala v docích, nosit bedny z obchodních lodí do skladu. Nikdy to nebylo dost, ani jednou slovo díků. Neměl mě rád… matka mne milovala. Starala se a četla před spaním pohádky. Petr Pan se vkradl do mé mysli coby hrdina a pirátství jsem pokládala za největší dobrodružství světa. Taky že jo.
Kam pluji? Může se to jevit nepředstavitelné, ale stal se ze mě pirát. Teda, oficiálně jím ještě nejsem, ale mé nohy už pevně stojí na dřevě a posádka běhá zběsile okolo. Sice se na mě dívají dost z patra, však já jim ukážu! Nejprve musíme doplout na ostrov s pokladem, o kterém vím, a jehož tajemství jsem svěřila kapitánu Hookovi. Jedině pak mne začlení pod svá křídla, jedině tak se na mne přestanou dívat skrze prsty. Kapitán mi s pokladem moc nevěří, nicméně plujeme mnou zadaným směrem. Vím, že tam je, nemůžu se mýlit. A až člunem odřeme písečný břeh, vzpomenu si na Kluky, vzpomenu si na Wendy a Petra. Naše honba za velkým dobrodružstvím se opět naplní!