Broken Sword 2.5

Datum vydání: 29. 9. 2008
Autor: mindFactory
Žánr: 2D adventura
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 800 MHz, 128 MB RAM
Ovládání: myš
Jazyky: angličtina, němčina

Info o hře

Čekání bylo dlouhé, velmi dlouhé. O vývoji neoficiálního pokračování veleúspěšné adventury Broken Sword, resp. o jejím dvouapůltém pokračování, se mluví už přes několik let. Včera ovšem vývoj doznal svého konce, a tak se můžeme opět ponořit do příběhů plných záhad a tajemství, nadpřirozených sil a onoho známého jiskření mezi Nico a Georgem…
Děj začíná ve chvíli, kdy je George na cestě do USA, kde jeho dědeček podlehl rakovině. Další zpráva, kterou obdrží, je ale neméně šokující – telegram říká, že Nico je mrtvá! Nezbývá než nasednout na letadlo a vydat se zpátky do Paříže, aby zjistil, že šlo pouze o planý poplach. Nico je ale až neskutečně chladná, odtažitá, vůbec se s Georgem nechce bavit s tím, že má spoustu práce. Následně, když se George tedy zklamaně vydává z bytu pryč, zaslechne telefonní rozhovor, v němž Nico konstatuje, že George přijel a četl si ten telegram… Nebudu vás dále připravovat o kouzlo z příběhu, který je naprosto vynikající a přesně v duchu předchozích dílů. Opět narazíme na nespočet dialogů, jimiž je třeba se probrat a získat patřičné informace, některé části scénáře jsou vážnější, jiné zase humornější, a to je jen a jen dobře.
Technické zpracování navazuje na první dva díly, nutno ovšem říct, že hra získala určitý nádech moderna. Ten rozhodně není na škodu, ba naopak, modernizace je velmi vkusná a efektní. A tak možná jediné, co by některé hráče mohlo odradit, je absence anglického dabingu. Vše je totiž v němčině, anglické jsou pouze titulky. Tím bych nechtěl nijak shazovat kvalitu namluvení, kdepak, je vynikající! Jen ta angličtina by se mi tam líbila o něco více :-).
Broken Sword 2,5 bezesporu splnil všechna očekávání, jasný hit letošního podzimu a aspirant na nezávislou hru roku!