Stáhnout hru ()
Hodnocení5

Ben Jordan Case 8: Relics of the Past

Datum vydání: 10. 1. 2013
Autor: Grundislav
Žánr: 2D adventura
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 1500 MHz, RAM 256 MB
Ovládání: myš
Jazyk: angličtina

Info o hře

Adventurní série Ben Jordan patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr ve své freewarové podobě nabízí. Svérázný vyšetřovatel paranormálních jevů se dosud objevil v sedmi dobrodružstvích. Osmý případ s podtitulem Relics of the Past propracovanou sérii uzavírá, přičemž dějem přímo navazuje na sedmý díl, který skončil dosti tragicky. Půjdete tak stále po stopě bláznivého italského kardinála a jeho řádových rytířů, jejichž šílené plány už vám způsobily tolik problémů. Naděje ale umírá poslední.
Osmý díl se odehrává v Londýně, Paříži a také na rumunském venkově, kde se ocitnete v jednom z flashbacků, kdy budete ovládat Benova dědečka. Ten se pokusí městečko zachránit před zvláštním vampýrem. Napětí a mystično tak opět nebude chybět. Tísnivá atmosféra ale prostupuje rovněž přítomnosti, k čemuž pomáhá i tradičně vynikající hudba.
Ben Jordan Case 8: Relics of the Past se půvabným retro grafickým stylem a hratelností příliš neliší od předchozích dílů série, jde tak hlavně o kombinování předmětů, řešení hádanek a volbu správných odpovědí v rozhovorech. Tentokrát přibudou akčnější scénky, kdy musíte rychle zareagovat, jinak Ben umře. K dobru můžeme připočíst ještě slušný dabing, vtipné momenty a několik odlišných zakončení. I díky nim se můžete těšit na několik hodin skvělé zábavy. Francisco Gonzalez, jenž za sérií stojí, tak opět potvrdil, že adventury prostě umí a my se jen můžeme těšit na další projekt, který aktuálně připravuje.