Stáhnout hru (2 MB)
Hodnocení4

6 Days A Sacrifice

Datum vydání: 26. 1. 2007
Autor: Ben Crosshaw
Žánr: 2D adventura
Multiplayer: Ano
Hardwarové nároky: CPU 300MHz, 64MB RAM
Ovládání: myš
Jazyk: angličtina

Info o hře

Když občas procházím v půjčovně DVD kolem oddělení s hororovými filmy, raději klopím zrak a beru nohy na ramena. Ne, nemám moc rád lekačky a Resident Evila jsem dohrál (za krásného bílého dne, žádná pařba v opuštěném, potemnělém letištním hangáru) jen kvůli tomu, že se mi líbila hlavní hrdinka. Když jsem však uzřel novinku od Bena „Yahtzeeho“ Crosshawa, který mi byl vždy velice vychvalován, neváhal jsem ani minutu a „tahal“ neveliký soubor k sobě do počítače.
Již z obrázků bylo patrné, že se bude jednat o adventuru, vyrobenou v AGS enginu. Pokud obracíte oči v sloup, nasměrujte je opět zpátky na tento text. Yahtzeemu se podařilo vymodelovat naprosto sugestivní prostředí skryté základny kultistů. Rovněž ozvučení je (s příhlédnutím k velikosti a žánru) dobře zvládnuté. Sice vás může poměrně rychle začít iritovat šoupání nohama hlavní postavy, ale hudba v některých pasážích vás dokonale dostane. Navíc, přiznejme si, že audiovizuální zpracování není v adventure-žánru tím hlavním, co nás zajímá (i když při pomyšlení na pixelhunting...). Vtělíte se do kůže Theo DaCabea, který se vydal na rutinní prohlídku do kanceláří kultu Optimologů. Ovšem ihned po svém příchodu je podivnou postavou v kápi shozen do výtahové šachty a probudí se, notně potlučený, na zakrváceném lůžku. Ta krev rozhodně nebude cizí...
Pro pochopení složitého příběhu jistě bude nejlepší zahrát si nejdříve tři předcházející díly (všechny jsou k dispozici v našem archivu), jelikož, jak sám autor říká, právě v dnes recenzované hře se všechny tři otevřené konce spojí v jeden. Dovedete se vypořádat s machinacemi osudu a zradou, která trvá již více než dvě stě let v pouhých šesti dnech? Pokud si troufáte, rozhodně vyzkoušejte tuto skvěle udělanou hororovou adventku. Smekám pomyslný klobouk, Bene Crosshawe.