Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz

Stadia, id Software a Bungie terčem žaloby

23. únor 2021 13:06 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (0)

Když se něco nedaří, tak pořádně. Bohužel toto přísloví platí v herním průmyslu dvojnásobně – dokázal to nejen CD Projekt Red, který po nevyvedeném vydání CP2077 na konzolích schytal několik žalob a zejména kritiku, ale také Google - společnost nedávno uzavřela interní studia a nyní čelí velké žalobě.

Dle stránky ClassAction.org byla totiž vůči Google podána nová žaloba, která se odkazuje na příslib hraní ve 4K, což údajně Stadia nikdy nedokázala splnit. I když Google tvrdil, že bude platforma silnější než Xbox One X a PlayStation 4 Pro dohromady, většina her nabízela pouze upscalované rozlišené, nikoliv skutečné 4K. „Google prezentoval falešné a zavádějící přísliby týkající se streamovací kvality Stadie, aby generoval příjem pro divizi Google Stadia.“

Do žaloby ale nebyl zahrnut pouze Google, ale také studia Bungie a id Software – společností prý používali stejnou zavádějící reklamu, díky čemuž dopomohli k vyprodukování „milionů dolarů“. Žaloba se vztahuje na všechny rezidenty USA, kteří si zakoupili Stadia Founder’s Edition, Premier Edition nebo předplatné Pro.

Zdroj: GamingBolt

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!