Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz

Na CD Projekt Red zaútočili hackeři

9. únor 2021 10:22 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (0)

Studio CD Projekt Red je nyní v nezáviděníhodné situaci. Cyberpunk 2077 neudělal příliš dobrý dojem, především tedy jeho technický stav. Na hře je stále práce jako na kostele, vývojáři vydávají jednu záplatu za druhou. Aby toho nebylo málo, musí se nyní vypořádat s útokem ze strany hackerů.

O celé záležitosti společnost informovala dnes ráno. Neznámí útočníci získali přístup do interní sítě, kde odcizili citlivé informace a data. Vývojářům zanechali vzkaz, v němž dali najevo, že se jim podařilo smazat zdrojové kódy her Cyberpunk 2077, Gwent a The Witcher 3 (včetně dosud nevydané verze).

To ale útočníkům nestačilo, takže smazali i další dokumenty, které se týkaly účetnictví, vztahů s investory, lidských zdrojů, běžné administrativy a právních záležitostí. Aby toho nebylo málo, postarali se také o zašifrování serverů.

Závěrem vzkazu upozorňují, že má společnost 48 hodin na to, aby je kontaktovala. Pokud se tak nestane, jsou připraveni zdrojové kódy prodat, nebo zveřejnit na internetu. Ukořistěné dokumenty chce skupina nabídnout kontaktům v médiích.

Vzkaz zveřejnil samotný CD Projekt Red, který dodal, že skutečně došlo k zašifrování serverů, zálohy naštěstí zůstaly netknuté. Interní síť už se podařilo zajistit, nyní se pracuje na obnovení dat. Společnost zároveň upozorňuje, že v žádném případě nehodlá s útočníky vyjednávat, přestože si uvědomuje, že může dojít ke zveřejnění citlivých údajů.

Momentálně stále probíhá vyšetřování celé události, společnost spolupracuje s tamními úřady, které se zabývají ochranou osobních údajů, incident zkoumají také specialisté na kybernetické útoky. CD Projekt Red nyní nemá žádné indicie, jež by naznačovaly, že byla zneužita citlivá data spojená přímo s hráči a dalšími uživateli služeb, což je v souvislosti s útokem pravděpodobně jediná dobrá zpráva.

Zdroj: CD Projekt Red

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!