EA prý rozhodne o osudu Anthem Next

8. únor 2021 22:53 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (8)

Představitelé společnosti Electronic Arts tento týden zasednou u jednoho stolu s malým týmem, který předělává nepovedenou multiplayerovou akci Anthem a rozhodnou, zda projekt podpořit, nebo jej naopak definitivně ukončit. Alespoň to tvrdí zdroje blízké Jasonu Schreierovi, potažmo agentuře Bloomberg. 

S trochou nadsázky tak život Anthem Next, jak se “reimaginace” hry interně nazývá, a zřejmě i celé značky visí na vlásku. Dle dosavadních tvrzení BioWare na hře pracuje oddělená třicetičlenná skupina vývojářů. Zdroje, které si nepřály být jmenovány protože jde o důvěrné informace, však tvrdí, že by projekt potřeboval minimálně trojnásobné množství zaměstnanců. Zástupci vydavatele EA by prý měli na základě aktuální verze hry rozhodnout, zda se projektu definitivně nevzdat a finance i lidské zdroje raději neinvestovat jinam. Mluvčí společnosti nicméně tato tvrzení nechce nijak komentovat, protože jde o spekulace.

Anthem vyšel na začátku roku 2019 a šlo v pořadí o druhou nepříliš povedenou hru BioWare. Po rozporuplném Mass Effect Andromeda Anthem propadl. I kvůli technickým problémům a nemastné hratelnosti velmi rychle přišel o hráče a studio se rozhodlo hru od základů přebudovat. Během loňského roku výkonný producent Christian Dailey naznačoval, že hra skutečně změní samotné jádro hratelnosti - od střelby až po systém lootu - v prosinci byl ale od projektu převelen. Od té doby o Anthem Next nic nevíme.

Dokáže se tento prokletý looter-shooter vzepřít svému osudu, nebo nad ním majitelé nadobro zlomí hůl?

Týmy BioWare v současnosti vyvíjí čtvrtý díl Dragon Age a blíže nespecifikované pokračování série Mass Effect.

Zdroj: Bloomberg

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 10. 2. 2021 v 10.27

Nikdykde: Inkvizice nejlepší RPG dekády/všech dob? To je panečku kontroverzní názor :D

Editováno: 10. 02. 2021 v 10.27

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 10. 2. 2021 v 10.05

Zvláštní, kamarád si to rozehrál teprve nyní, na Xbox SX a zajímavé je, že tam hráči jsou. Tak jsem si to taky zpětně nainstaloval pro zkoužku na svém Xbox a fakt, lidi to hrají.

To co tu hru zabilo bylo špatné vedení v BioWare, opakovaný propouštění lidí jako Karpyshin, zjevně ty projekty ve skutečnosti nikdo nevedl a šlo tam proti sobě spousta lidí. Anthem i přesto má výbornou hratelnost, jeho svět je skvěle zpracován a lore je až geniálně napsané... ale obávám se, že ti lidi na kterých tohle záleželo jsou už zase pryč.

Je to škoda, po nejlepším RPG dekády (a možná všech dob) DA Inkvizici tu bylo zase světélko naděje (a jedna z nejlépe se prodávajících nových značek v historii BioWare, protože Anthem šel na dračku). A oni to takhle zapíchnou, protože si neumí udržet lidi (ono jich spousta přešla do Ubi, na druhou stranu tam se to projevilo výrazně zlepšením kvality). BW se zjevně chtějí soustředit na vydávání ME, kterej ale nejenže nezestárl dobře, ale obávám se že při kompletním vydání vyjdou najevo všechny scénáristický kiksy a jak jednotlivé díly jdou proti sobě, nenavazují (odráželi tehdejší hádky v BW, včetně vyhazovůp pro autory jedničky, kteří to vedli skoro jako existencionální horror, mimochodem to bylo naprosto skvělé) a po podivné dvojce přišla strašná, splácaná trojka. Snad do toho sáhli a aspoň to nějak srovnali.

Nahlásit nevhodný obsah

20878919
Tom11 napsal 9. 2. 2021 v 16.51

zrušit, nikomu chybět nebude... bioware poslat do kopru hned po tom, pod EA stejně už nic normálního nevydají

Nahlásit nevhodný obsah

20925107
bluetomcat napsal 9. 2. 2021 v 14.43

Zrušit, bez debat. Tohle by bylo jen leštění lejna. Raději bych tu hru prostě nechal dojet do nezájmu a přitom jen občas doladit chybky a hotovo. Restartem by si jen uthli další ostudu.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 9. 2. 2021 v 10.12

No, EA může rozhodovat, co chce, ale to co ANTHEMu chybělo byly miliony hráčů. Miliony hráčů, aby z toho bylo DESTINY. A dle mne ty miliony hráčů prostě ANTHEM mít nebude, i kdyby se BIOWARE rozkrájely.

Nejpříhodnější reakce na ANTHEM je mávnutí rukou. WHATEVER.

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 9. 2. 2021 v 08.55

Gameplay byl dobrej, dohrál jsem a byl sem spokojenej. Jako hybrid online a single to pro mě docela fungovalo. Svět je rozhodně zajímavej, byla by škoda to pustit.

Nahlásit nevhodný obsah

20836789
Mipe napsal 9. 2. 2021 v 00.55

Pro kravaťáky z EA je jednodušší projekty rušit než zachraňovat, takže rip Anthem.

Nahlásit nevhodný obsah

20922459
Siebenburgen napsal 8. 2. 2021 v 23.13

Pustit k ledu. Ze sračky lepší hru neuděláš, alespoň v tomto případě. Ať soustředí veškeré zdroje na kvalitní Mass Effect, čímž Andromeda rozhodně nebyla, to samé si myslím o DA: Inquisition.
Ano, jak tenkrát jeden člověk prohlásil. ''Jak vrátit zašlý lesk studia Bioware''.

Alenka řekla, že provozovat tento krám už nemá smysl, proto raději zavřela. Docela dobrý příběh ale pokračování zase jindy... Velice smutný příběh.

Nahlásit nevhodný obsah