Hrátky s Keanu? Ne, CDPR mod zakázal

28. leden 2021 12:01 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (3)

Polské studio CD Projekt Red, autoři RPG Cyberpunk 2077, rázně zakročilo proti jedné z populárních modifikací hry. Výtvor uživatele Catmino, který jej nahrál na známý web Nexus, totiž umožňoval do určité míry měnit a střídat modely postav renderovaných ve světě. Hráči jej pochopitelně využívali k různým variacím na lechtivé scény hry, včetně úsměvného sexu s Johnnym Silverhandem, který nahradil anonymní model sexuálního robota joytoy. A to je problém.

Mod byl z webu na žádost studia odstraněn. Ve hře se Johnny, ztvárněný hvězdným Keanu Reevesem, do sexuálních hrátek také zapojí. Logicky však jen v momentech, kdy to autoři uznali za vhodné a hráč ho může sledovat jen z povzdálí. Zmíněná modifikace umožnila lísání pěkně “z očí do očí”, ačkoliv pochopitelně nahrazuje pouze model postavy a zůstaly zachovány pohyby i dabing.

CD Projekt své kroky zdůvodnil pro web PC Gamer. „Naším nejdůležitějším pravidlem, co se obsahu vytvořeného hráči týče, obzvláště modifikací, je že nesmí být jakkoliv urážlivý. V případě záměn modelů, obzvláště těch, které se dostávají do nějakých explicitních situací, by mohli být dotčeni lidé, kteří postavám propůjčili svou tvář,“ tvrdí studio. Smysl je tedy jasný. Ansámbl více či méně známých tváří- vedle Reevese ve hře najdeme například i herního designéra Hidea Kodžimu - by nemusel být nadšený, kdyby na YouTube viděl, jak se oddává bizarním sexuálním radovánkám.

CD Projekt nicméně doplňuje, že je mu v zásadě jedno, co moddeři provedou s postavami, které byly vytvořeny přímo pro hru a jejich tváře nejsou spojeny s nikým známým. Teoreticky by také bylo možné získat svolení konkrétního herce

Zdroj: PC Gamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20842776
JabJab21 napsal 29. 1. 2021 v 12.42

Tohle je pomerne normalni mod (vymena jedne postavy za jinou), Nechapu proc se proti nemu zakrocuje jako kdyby to bylo ja nevim co. Proste staci napsat ze CD Projekt za mody neruci a je to. Beztak bude na netu nekolik TB porna s Keanu tak jako tak, i kdyz to nebude v ramci samotny hry (mozna v piratsky verzi to porad bude). Lidi proste nezastavite.

Nahlásit nevhodný obsah

20876970
martas napsal 29. 1. 2021 v 10.14

Tak u Hidea Kodžimy bych ani nevěděl pro co by svolil a co by mu bilo přes čáru v zacházení s jeho podobou ve hře, ale řekl bych u něj, že pokud by to nebylo krátkozraké použití bez dalšího významu tak by asi byl nadšen. Osobně myslím že vyměnit ho za Takemuru by ho i potěšilo (v hlavním příběhu). :-D:-D

Editováno: 29. 01. 2021 v 10.16

Nahlásit nevhodný obsah

8530612
Superman25 napsal 28. 1. 2021 v 21.41

:D:D

Nahlásit nevhodný obsah