AMD hlásí nedostatek procesorů

28. leden 2021 13:46 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (0)

NVIDIA při zveřejnění svých finančních výsledků už před několika týdny varovala, že nedostatek grafických karet RTX 30XX bude trvat ještě několik měsíců. Stejná situace panuje i u konzolí, jejichž nedostatek je stejně žalostný a ani zde se situace v dalších měsících nezlepší, jak potvrzuje AMD.

Výrobce procesorů je jediným dodavatelem jak grafických, tak výpočetních procesorů do konzolí. Ředitelka společnosti Lisa Su při zveřejnění finančních výsledků, které jsou velmi slušné, potvrdila, že i přes veliký nárůst příjmů a očekávaný zájem překonala poptávka plánování společnosti.

S tím AMD nepočítalo a i přes snahu poptávku uspokojit se zvýšená výrobní kapacita projeví až v druhé polovině letošního roku. „Tudíž v první polovině roku očekáváme nedostatek, ale v druhé polovině přidáváme kapacity. Následně vidíme situaci pozitivně jak na straně poptávky, tak nabídky.“

Lisa Su tvrdí, že se nedostatek čipů a procesorů projeví zejména v low-end PC a konzolovém trhu – prémiovější produkty by ale mohly mít lepší dostupnost.

Zdroj: VG24/7

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!