Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz

Tencent získal podíl u autorů Don't Starve

23. leden 2021 09:05 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (4)

Kanadské indie studio Klei Entertainment, které nám v uplynulých letech přineslo Don't Starve či Mark of the Ninja, přichází o své dlouho držené indie přízvisko. Studio nově oznámilo, že čínská společnost Tencent, jež se dlouhodobě snaží proniknout na západní trh, získala s učiněným nákupem většinové vlastnictví.

Ve svém veřejném prohlášení přináší zakladatel studia Jaime "Bigfoot" Cheng fanouškům slova útěchy a nadějný příslib do budoucna.

Studio Klei Entertainment je tu s námi okolo 15 let a my jsme dosud dělali vše pro to, abychom v dnešním dynamicky se měnícím světě nezůstali pozadu. Mým soustavným přáním bylo umožnit týmu rozvíjet jeho tvůrčí talent, učit se a rozvíjet, nemuset se starat o finanční záležitosti, a nerušeně žít i mimo prostory studia. To se stále nezměnilo.

Toto partnerství nám pomáhá najít správný směr v měnícím se průmyslu a dává nám možnost plně se soustředit na to, co umíme nejlépe  unikátní herní zážitky, které nikdo jiný neposkytuje."

V navazujících slovech se jmenovaný vývojář krátce dotýká dopadům nastalé změny. Sděluje, že jedinou výraznou obměnou projde účetnictví a že na samotné herní projekty a jejich tvorbu nebude mít akvizice zásadní vliv. Svá slova následně završuje odůvodněním, proč se zrovna Tencent stal finální volbou studia.

Naše pozornost se upínala k mnoha různým společnostem. Během uplynulých let jsme koneckonců spolupracovali s nemalým počtem vydavatelů a distributorů (pozn. Tencent pomáhal studiu Klei s distribucí Don’t Starve Together na čínském trhu). Právě Tencent se však nakonec projevil jako jediná společnost, která nám byla ochotná ponechat úroveň autonomie, kterou při své práci požadujeme."

Zdroj: Klei Entertainment

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 26. 1. 2021 v 16.15

catmeows: Rozhodně jim to nemám za zlé, ty neustálé stresy jestli najdeš peníze na nový projekt, stresy že jedna neúspěšná hra tě může potopit, no, nedivím se, že se řada z nich rozhodne nechat koupit někým velkým. Nemusí se mi to líbit, ale chápu to :D

Je snadné někoho za něco odsuzovat, když člověk nikdy nebyl na jeho místě. Jako tady Roman, který ze sebe dělá největšího pana Morálku, ale kdoví jak by se choval, kdyby mu někdo dal podobně lákavou nabídku :)

Nahlásit nevhodný obsah

20838584
RomanK47 napsal 25. 1. 2021 v 06.52

red-icius: Někteří lidi se holt nechají uplácet tak snadno, snad by se dali zaprodat i do otroctví.

Nahlásit nevhodný obsah

20917754
catmeows napsal 24. 1. 2021 v 14.31

red-icius: Don't starve jsem hrál hodně a nějaký čas jsem strávil i u invisible inc a mark of ninja. Stejně si myslím, že tyhle akvizice indie studií jsou dost nešťastné.

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 23. 1. 2021 v 09.52

Číňani? Čekám první zdrcený komentář odpůrců Epicu, že to jdou hned odinstalovat, nebo machrování, že si naštěstí DontStarve nikdy nekoupili :D

Nahlásit nevhodný obsah