Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz

Tvůrci Apex Legends obviněni z plagiátorství

21. leden 2021 12:59 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (2)

Vzájemná inspirace je vidět napříč snad všemi kreativními odvětvími. Výjimkou není ani herní průmysl – pokud se vyvede určitý žánr, velmi rychle se objeví jeho zdárné kopie. Někdy je ale inspirace až natolik velká, že může být považována za kopii, bez souhlasu za plagiátorství.

Přesně z toho bylo nyní obviněno studio Respawn, přesněji vývojářský tým Apex Legends. To nedávno odhalilo další legendu, která do hry zamíří. Jak ale tvrdí indie studio NOWWA, vývojáři Apex Legends okopírovali jednu z postav jejich stále nevydané F2P střílečky BulletVille.

„Jsme rádi, že se týmu Apex Legends zalíbil styl Huntera natolik, že jej chtěli přetvořit do Apex Legends – dokonce jsme doufali v nějaký crossover! Bohužel se ale obáváme, že jakožto malé indie studio, jehož hra stále nevyšla, budeme nazváni jako kopie Apex Legends, což rozhodně není pravda.“

Respawn se o hře i postavě Huntera, o které se studio zmiňuje, údajně dozvěděli na prezentaci hry, kterou NOWWA udělalo v hlavním sídle EA. Studio se k obvinění zatím nevyjádřilo.

Hunter (Bulletville) napravo, Fuse (Apex) nalevo
Hunter (Bulletville) nalevo | Fuse (Apex) nalevo

Zdroj: GamePressure

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20885235
TrusLiščí napsal 22. 1. 2021 v 12.19

A kdo je ten napravo, když oba dva jsou ti vlevo?
Muhehe....

Nahlásit nevhodný obsah

1074576
Xspy napsal 22. 1. 2021 v 12.06

Marně jsem žil v přesvědčení , že se počítá to co je hratelné a konzistentní ...( Stejně jako Star Citizen vs Elite ). Je dobré, že se ozvali, současně ale pochybuju že úspěch hry může zvrátit jen jeden charakter ...pochybuju že multiplayer bez zásadních herních invencí může vůbec konkurovat v případě střetu Indie a bohatého studia vezoucího se na potřebě kontinuálního hype.

Nahlásit nevhodný obsah