Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz

Na CGI pro Zaklínače pracuje devět studií

20. leden 2021 16:08 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (5)

Natáčení druhé sezóny Zaklínače se opět vrací k normálu a první díly se údajně pomalu ale jistě připravují pro post produkci. Musíme říct, že speciální efekty a CGI ze začátku série či trailerů nevypadaly úplně nejlépe, pro druhou sérii se ale Netflix rozhodl zainvestovat a CGI mít co nejlepší.

Celkem se o speciální efekty má starat devět společností, přičemž nedávno jsme se dozvěděli o posledních dvou, které se do produkce zapojí. Jde o studia Mr.X a Rodeo. První zmíněné studio pracovalo na sérii Vikings, kde se sice nesetkáme s příšerami, práce pro grafiku je tu ale dost – tvůrci měli na starosti zejména scény, kde bylo potřeba dosadit velké množství lodí, lidí nebo upravit souboje. Na jejich práci se můžete podívat níže.

Studio Rodeo se zase podílelo na mysteriózním a jednom z nejúspěšnějších seriálů na Netflixu Stranger Things. Přesněji mělo jít o tvorbu prostředí nebo zvířat. Jak už jsme zmiňovali, studií je ale mnohem více – mezi nimi třeba Clear Angle Studio (Avengers: Endgame), Nviz (Kingsman: The Secret Service) nebo One of Us (Jurassic World: Fallen Kingdom).

Zdroj: RedanianIntelligence

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878639
Jsoucno napsal 21. 1. 2021 v 21.47

Tomee: “ patri k dnesni produkci ? “ tvl, ty jsi nevidel dobry film dlouho, co ? :)

Nahlásit nevhodný obsah

20865461
xlmnxxx napsal 21. 1. 2021 v 11.07

Jestli z toho bude stejný multikulti shit, tak nepomůže ani 20 studií ...

Nahlásit nevhodný obsah

20913302
Tomee napsal 21. 1. 2021 v 09.59

RuThaN: já to mám právě naopak, špatný herecký výkon, nudné dialogy a i ta levná výprava tak nějak patří k dnešní produkci a sem tam se objeví, když se podíváme na tu záplavu filmů a seriálů kolem nás...za to mizerný a levný efekt mi vždycky rozhodí můj "immersion" :D

Nahlásit nevhodný obsah

20853654
RuThaN napsal 20. 1. 2021 v 21.29

Podle me specialni efekty jinak plytkou vec nezvednou.. a kdyz je latka kvalitni, tak na nich moc nezalezi. Problem prvni rady, podle me nebylo CGI, ale rekvizity a prostredi, kde se to tocilo a masky, kostymy - tohle jako castecne jde ucet pres CGI, ale podle me je to zbytecny a realny, fyzicky veci / masky vypadaj vzdycky lip, kdyz jdou udelat.
Pak spatny herecky vykony a laciny obsazeni a dost slaby dialogy. A to nemluvim o cernejch elfounech.

Nahlásit nevhodný obsah

20851060
Legoldos napsal 20. 1. 2021 v 17.00

nezáleží na tom kolik to bude dělat studií, ale kolik do toho nasypou peněz
v první sérii nasypali očividně málo

Nahlásit nevhodný obsah