Horizon je opravený, tým se soustředí na FW

20. leden 2021 11:37 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (1)

Počítačová verze překrásné open-world akce Horizon Zero Dawn je dle dostupných informací konečně v dobrém stavu. Původně playstationová exkluzivita studia Guerrilla Games zažila vloni zpackané vydání, hráči se potýkali s obrovským množstvím chyb a špatnou optimalizací. Po poslední aktualizaci je prý konečně hra ve výborném stavu.

Update s kódovým označením 1.10 patří k těm největším. Autoři tvrdí, že v něm obsáhli opravy většiny chyb, které v průběhu měsíců hráči nahlásili, včetně těch komplikovaných. V současnosti by se tedy hraní mělo obejít bez známých problémů, jako byly pády hry, nepříjemné škubání i na vysoce výkonných sestavách nebo špatného využití operační paměti. A četné příspěvky na Redditu toto tvrzení podporují. Pokud jste tedy Horizon chtěli na PC vyzkoušet, ale technický stav vás odradil, přišel nejlepší čas Aloy navštívit.

Někteří uživatelé si nicméně stále stěžují, že hra při každém spuštění v menu optimalizuje shadery nebo se potýkají s problémy s inputem myši.

Pro Guerrillu se tím, dle všeho, kapitola Zero Dawn z velké míry uzavírá. Studio totiž oznámilo, že nyní další práce na hře omezí na nutné minimum a veškeré úsilí věnuje vývoji druhého dílu Forbidden West. Ten by měl dle současných plánů Sony vyjít někdy v průběhu letošního roku.

Zdroj: Kotaku

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20900965
Ivann napsal 20. 1. 2021 v 12.28

Hra optimalizuje shadery opravdu pri kazdem spusteni, bez toho nacita hra na M.2 SSD i 2 minuty a trhani byl problem, kdyz jsem hru nedavno hral. Vetsinou se jednalo o pad z 80-100 fps na nejakych 20-50. Po par vterinach vse v pohode.

Nahlásit nevhodný obsah