Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz

Hackeři musí zaplatit Niantic 100 mil. korun

20. leden 2021 12:36 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (1)

Hackeři jsou obrovským problémem herního průmyslu. Pokud je ochrana proti nim vyřešena dobře, ve hrách na ně nenarazíte, zbytečně se nevztekáte a hru si možná i užíváte. To znamená, že byste v ní mohli utratit peníze. Jakmile ale na hackera narazíte, naštvete se, hru zahodíte do kouta a vaše peníze zůstanou v peněžence. To si nedávno uvědomila i dvojice studií Riot Games a Bungie, která se spojila ve společné žalobě proti tvůrci hacků.

Společnost Niantic stojící za Pokémon Go ale takový spor řeší už od roku 2019. Tehdy vedení zažalovalo hackovací skupinu Global++, která prodávala hacknuté nebo modifikované verze nejen Pokémon Go, ale také Harry Potter: Wizards Unite či Ingress. Niantic obvinilo skupinu za využívání kódu hry bez povolení a prodávání herních účtů, respektive „stovek tisíc předplatných“.

Spor nakonec došel ke svému konci a Niantic došlo ke spravedlnosti. Trest pro hackerskou skupinu je vskutku tvrdý – samozřejmě musí skupina okamžitě ukončit prodávání produktů, které využívají zdrojový kód vývojářů, musí přestat využívat jejich servery a zejména vyplatit vývojářskému studiu pokutu ve výši 5 milionů dolarů – tedy přes 100 milionů korun.

Zdroj: GameInformer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 20. 1. 2021 v 13.14

Proč žalují háčkovací skupinu? Chudáci chtějí jen v klidu háčkovat nové svetry a teď musí k soudu :D

Nahlásit nevhodný obsah