Asus představil nové ROG notebooky

12. leden 2021 21:24 / Komerční sdělení

Konference CES je místem, na kterém se tradičně představují technologické novinky na několik měsíců dopředu. Kromě NVIDIA se zde ukázal i Asus se svou herní divizí ROG. A že bylo o co stát.

K oznámení bylo přichystáno hned několik notebooků. Velmi zajímavým kouskem je Asus ROG Flow X13, malý notebook s třináctipalcovou obrazovkou, kterou lze otočit do „tabletového“ módu. I takto malý a přenosný notebook ale je určený pro hry. Obsahuje nové procesory AMD z generace Cezanne, 32 GB RAM, M.2 SSD disky ve velikosti 512 či 1 TB a grafickou kartu GTX 1650 Ti. Vše to ale doplňuje XG mobile eGPU, externí rozšíření obsahující výkonnou grafickou kartu RTX 3070 nebo 3080, a to včetně zdroje. Do PC se připojuje přes speciální konektor, v sobě ještě zákazníkovi přinese zástrčku USB, HDMI a LAN.

Dalším kouskem je Asus Strix SCAR 15/17, který taktéž láká na novou generaci AMD Cezanne a velké možnosti přizpůsobení nejen díky LED baru na předku notebooku, ale také kovovým kusem rámu na zadní straně. Procesor bude osazen vrstvou tekutého kovu místo klasické teplovodivé pasty, chlazení pak kromě měděného vedení bude tvořeno speciálními větráky, jejichž tvar byl upraven pro správnou ventilaci vzduchu. Zbytek specifikace tvoří až 64 GB RAM, M.2 SSD disky do 1 TB, RTX 30XX grafické karty, 165 Hz WQHD či FHD obrazovka s extrémní obnovovací frekvencí 300/360 Hz a Dolby Atmos.

Poslední novinkou je Asus ROG Zephyrus Duo 15. Výkonný herní notebook nabídne RTX 3080, 4K 120 Hz či FHD 300 Hz obrazovku, 16 GB RAM a M.2 SSD disk až do kapacity 2 TB. Velkým lákadlem je určitě druhá vyklápěcí obrazovka.

Zdroj: Tisková zpráva