Amanita představila horor Happy Game

16. prosinec 2020 04:30 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (1)

Amanita Design na nás letos poštvala podivné skřípaly, s nimiž jsme to sice neměli jednoduché, nakonec nám ale přirostli k srdci. Creaks se zkrátka zařadili mezi unikátní počiny českého studia, které pravděpodobně vlastní patent na skvělé hry. Autoři nicméně neztrácí čas. Ještě před koncem roku oznámili další novinku.

Na prezentaci Indie World se ukázala Happy Game. Název maličko klame, jelikož autoři tentokrát hodlají prozkoumat maličko jinou náladu. Sami o hře mluví jako o prvním počinu v hororovém žánru, a přestože už Creaks uměli nastavit značně tísnivou atmosféru, v Happy Game výtvarníci zřejmě zajdou mnohem dál.

Na hře pracuje Jaromír Plachý, který je dobře znám díky vtipně laděným adventurám Botanicula a Chuchel. Psychedelický horor nabídne příběh malého chlapce uvězněného v jakémsi strašidelném snu. Ve spánku ho navštíví hned tři noční můry, s nimiž bude muset zabojovat, v šílených světech ho navíc čekají roztodivné hádanky a úkoly.

Krom nevraživých smajlíků a růžových králíčků se můžeme těšit také na (ne)tradiční hudební tóny z produkce kapely DVA. Happy Game by měla vyjít už na jaře příštího roku, kdy zamíří na PC, Mac a Nintendo Switch.

Zdroj: Tisková zpráva

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20917754
catmeows napsal 16. 12. 2020 v 08.28

Super :)

Nahlásit nevhodný obsah