Tvůrci Helldivers pracují na AAA střílečce

4. prosinec 2020 08:54 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (1)

Studio Arrowhead je známé díky slabosti pro top-down perspektivu, na níž vystavělo například dungeon crawler Gauntlet nebo střílečku Helldivers. Autoři však chtějí zkusit také něco jiného, dalším projektem tedy bude AAA střílečka z pohledu třetí osoby.

Autoři v této souvislosti mluví o next-gen grafice a inovativní kooperaci. Hra by navíc měla využít síly početné komunity, což trochu připomíná mechanismus z Helldivers, kde se hráči museli spojit a postupně získávat navrch v boji proti roztahovačným potvorám z daleké galaxie. Vývojáři i tentokrát chtějí vsadit na satirický humor, který byl pro Helldivers také typický.

Studio nyní kvůli novému projektu potřebuje posílit své řady. Dle výkonného ředitele Johana Pilestedta ještě chvíli potrvá, než o hře uslyšíme. „Jsme neuvěřitelně nadšeni, že můžeme vytvořit nový next-gen kooperativní zážitek pro naše fanoušky a komunitu. Sháníme talentované vývojáře, kteří by se k nám na naší cestě připojili. Těšíme se, až budeme moct k projektu poskytnout více detailů.“

Nebylo by nic zvláštního, kdyby šlo o exkluzivní počin pro PlayStation 5. Gauntlet vyšla koneckonců pouze na PS4, zatímco Helldivers bojovali za demokracii nejprve na PS3, PS4 a PS Vita, až později se ukázali také na PC.

Zdroj: Gaming Bolt

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878639
Jsoucno napsal 4. 12. 2020 v 09.13

Sakra, ja jsem celou dobu doufal, ze makaji na dvojce. :/ lepsi couch coop hry na ps4 za celou dobu neni

Nahlásit nevhodný obsah