Patent naznačuje výkonnější verzi PS5

4. prosinec 2020 08:15 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (2)

Do nové generace jsme se oficiálně přesunuli teprve minulý měsíc, kdy eskalovala bitva mezi Microsoftem a Sony. Jestli někde Xbox Series vede, je to hrubý výkon, na papíře totiž PlayStation 5 překonává. Sony však může malý náskok dohnat v rámci výkonnější verze PS5. Informace o nově zaregistrovaném patentu naznačují, jak by konzole mohla fungovat.

Že se i tentokrát dočkáme půlgeneračních modelů, je téměř jisté. Zdá se, že Sony už má nepříliš vzdálenou budoucnost dávno vyřešenou. Server T3 totiž poukázal na registraci patentu, který by mohl na výkonnější verzi odkazovat.

Řešení spoléhá na simulované prostředí, které využívá hned dvou grafických čipů. V popisu patentu se přímo objevuje označení „multi-GPU“. Princip nové technologie spočívá v tom, že každá GPU vykresluje přidělené snímky videa, případně dokonce určitou část jednoho snímku. Výstupy obou čipů se následně smíchají dohromady, čímž vytvoří kompletní obraz.

V patentu je zmíněn také pojem „škálovatelná herní konzole“. Řešení nicméně necílí pouze na domácí zařízení, dle popisu by mohlo být využito i pro cloudové hraní. Na to vše je ale zatím příliš brzy.

Zdroj: T3

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20923037
Royal_Antagonist napsal 4. 12. 2020 v 12.54

Tohle zní i jako něco, co by mohl bejt celkem game changer i pro VR! Každý oko mít svojí grafiku, tak věřim, že by mohlo dojít konečně k něčemu zajímavýmu :)

Nahlásit nevhodný obsah

8530612
Superman25 napsal 4. 12. 2020 v 11.39

Tvl cloud ne hlavně ....ale jinak za výkonnější verzi ps5 ok proč ne, nejspíš s dvěma gpu možná i trochu lepším cpu fajn bude toho zapotřebí.

Nahlásit nevhodný obsah