Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz

Roblox vyjde pod Tencentem v Číně

3. prosinec 2020 14:15 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (3)

Roblox nejspíše čeká velmi nabitý rok. I když se z této hry stala extrémně úspěšná a výdělečná platforma pro různorodé projekty čistě ze západního trhu, myslíme si, že jí ten největší úspěch ještě čeká, a to v Číně. Právě tento trh vývojářům stále chyběl, jelikož vstup na čínský herní trh je velmi složitý – hra musí projít vládním schvalovacím systémem a navíc musí být vydávána zdejším vydavatelem.

Tím se už na konci  minulého roku stal největší čínský vydavatel Tencent, se kterým Roblox oznámil spolupráci na tvorbě tzv. vzdělávací verze hry. Ta by měla být používána ve školách k učení vědy, technologií i matematiky. Po rozšíření této verze se plánuje vydání i klasického Roblox. 

Roblox je mimo jiné pouze jedním ze 42 nových titulů, které čínská vláda schválila – dalšími nováčky jsou třeba Kerbal Space Program, Candy Crush Friends Saga nebo mobilní Elder Scrolls Blade a Legends.

Zdroj: GamesIndustry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 3. 12. 2020 v 17.15

Mipe: Tak zase nejsme homogenní skupina, která se chová a myslí stejně. Ti co tam provozují ty farmy většinou nejsou ti, kteří proti tomu protestují.

Horší je když proti tomu někdo protestuje a pak jde a dá peníze za příslušné zboží a dá jim odbyt. To pak je trochu pokrytecké, ale vím, že často není úplně snadné se tomu vyhnout, zvlášť v případě Číny.

Editováno: 3. 12. 2020 v 17.15

Nahlásit nevhodný obsah

20836789
Mipe napsal 3. 12. 2020 v 14.52

Ocelotr NN: Yes. Taková farma palmového oleje kde makaj afričani za pár šlupek a obracej v tom tons of bilions. Všichni se na oko tváří jak je strašné že mají ohavné pracovní podmínky ale že tenhle kšeft patří třeba podnikatelům ze západu nikoho nepobuřuje. Jsme jen klauni a pokrytci!

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 3. 12. 2020 v 14.32

Je divný, jak nám ZÁPADU smrdí čínská "komunistická demokracie", v televizi toho maj lidi plný huby, senátoři se prohlašujou za taiwance mezitim co MILOŠZEMŠŤAN hulí brka v Rusku, ale jakmile dojde na prachy všichni sklopěj hřbety. Čínský prachy už tolik nesmrděj, bez ohledu na to kolik lidí kvůli tomu chcíplo. Jděte doprdele ROBLOX jste už na úrovni BLIZZARDU, co už taky jedou analingus v číně. Pojďme všechno potřebuje Čínský prachy i když se půjdete vysrat bez Číňanů se neobejdete.

Editováno: 3. 12. 2020 v 14.34

Nahlásit nevhodný obsah