Další Metro nabídne multiplayer

26. listopad 2020 11:23 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (2)

Letošek značí 10 let od vydání Metro 2033 - začátku velmi úspěšné post-apo série od studia 4A Games, které začalo s adaptací knižní série. Vývojáři si tak jako malou oslavu tohoto milníku připravili pro své fanoušky spoustu informací nejen o Metro Exodus.

Začneme ale právě tímto projektem. Deep Silver společně s 4A Games oznámili vylepšenou next-gen verzi, která má přinést vyšší framerate, vyšší rozlišení, kratší načítací časy a samozřejmě ray tracing. Next-gen update bude pro současné vlastníky zdarma, zatím ale neznáme datum vydání.

Ukrajinské studio dále potvrdilo vývoj nového pokračování, které zamíří pouze na next-gen. Máme se dočkat kompletního přepracování enginu a renderování, které má využít síly nové generace. Velká novinka ale přichází v rámci multiplayeru. Jelikož bylo studio v srpnu letošního roku odkoupeno skupinou Embracer Group a následně zamířilo pod hlavičku Saber Interactive, plánují vývojáři vytvořit pro Metro multiplayer.

„Jako malé studio jsme nikdy nemohli tyto ambice přetvořit v realitu, a tak naše nápady vždy skončily ve fázi prototypu. Díky zkušenostem Saber Interactive v online hrách se nyní aktivně poohlížíme po konceptech multiplayeru, který nabídne další cestu k prozkoumávání světa Metro.“

Zdroj: GamesRadar

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922717
Endys22 napsal 28. 11. 2020 v 09.57

Legoldos: Hrát to nemusíš... do toho tě nikdo nutit nebude. A jen tak mimochodem, za mně byl Exodus nejlepším dílem série. Alespoň mě bavil nejvíce. A není to ani tak open world. Jen máš vždy velkou lokaci na prozkoumání a jedeš dál. Ty “malé” mapky, nemožnost odcestovat někam zpátky, z toho dělají polo open world. A myslím si, že to té hře docela sedlo. Nevím sice kdy jsi hrál. Jak moc hra byla rozbitá po vydání. Ale kupoval jsem krátce po vydání na steamu. Tedy rok a něco po vydání hry již s přídavky. A od té doby mohu říci, že Exodus je jedna z mála her, která vypadá nádherně, není náročná. A udržuje si vysoký stabilní frame rate. Mně hra fungovala zkrátka perfektně. A jelikož rád prozkoumávám a dohrávám open worldy na 100%, tady mi to přišlo tak akorát přiměřeně velké. Je to jen můj pohled na hru. Ale užil jsem si jí na maximum. Takže ať je další díl cokoliv... jestli v něm bude multiplayer nebo ne, to je mi asi jedno. Rozumím tomu, že dle tebe mohou ztrácet čas na tom, namísto se věnovat jiným věcem ve hře. Ale ani si nemyslím, že to je špatné rozhodnutí. Ale víme, jak to v takovýchto hrách vypadá. Multiplayer ve FC, AC, TLOU, Tomb Raider, Crysis,... vždy to za rok nehraje téměř nikdo. Museli by vymyslet něco fakt asi parádního. Aby to bylo hrané jako COD po letech...

Nahlásit nevhodný obsah

20851060
Legoldos napsal 26. 11. 2020 v 19.16

Bože ne, z toho bdue zas nějaká generická sračka, už open world v metro exodus měl hluchý místa jak kráva

Nahlásit nevhodný obsah