Soulsovka Chronos se představuje trailerem

25. listopad 2020 15:00 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (0)

Studio Gunfire Games se ve spolupráci s THQ Nordic připravuje na vydání Chronos: Before the Ashes, prequelu k Remnant: From the Ashes, rok staré kooperativní střílečky s příklonem k RPG, která bohužel poměrně rychle zapadla. Rozhodně se ale nedá říct, že by nešlo o úspěšný projekt. Do června se totiž podařilo prodat 1,6 milionu kopií, což je číslo, které by si s hrou spojoval asi málokdo. Snad i proto zkouší autoři štěstí i s jejím předchůdcem.

Chronos: Before the Ashes přitom zní až podezřele povědomě. Není tomu náhodou. Hra totiž v roce 2016 vyšla jako VR záležitost pro Oculus. Díky estetice a herním mechanismům soulslike žánru dokázala posbírat velmi kladné ohlasy. S podtitulem Before the Ashes se autoři od VR zcela odstřihávají.

„Novinka“ je asi nejvíce zajímavá díky netradičním herním prvkům. Třeba taková smrt zde neznamená klasický konec. Hráč je vyhoštěn z labyrintu, načež se vrací o rok později. S tím se pojí proces stárnutí, který přímo ovlivňuje statistiky postavy. V praxi to znamená, že se schopnosti hrdiny postupně mění. Časem už nebude tak silný a mrštný, na druhou stranu ale bude daleko moudřejší, takže lépe porozumí magii. A také uličkám labyrintu, skrze nějž musí projít.

Pak už stačí přihodit zajímavý systém perků, hádanky, nápadité potvrory a tuhé souboje s bossy. To vše Chronos: Before the Ashes nabízí. Hra už 1. prosince zamíří na PC, Xbox One, PlayStation 4, ideální platformou ale bude patrně Nintendo Switch.

Zdroj: Gaming Bolt

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!