Chyba se stahováním na PS5 dostává řešení

21. listopad 2020 12:40 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (2)

Příchod nové generace herních konzolí je úspěšně za námi, a to i přes fakt, že ne na každého zájemce se dostalo. Mimo nedostatku kusů, který se stal příznačný pro obě konzole, se s jejich příchodem ale pojí i dílčí technické problémy, které se projevují až při širším testování hráčů. Mezi často skloňovanými chybami se v posledních dnech objevilo i problematické stahování na PS5, přičemž právě tento problém Sony nyní adresuje.

Konkrétní chyba, kterou mnozí majitelé PS5 pocítili, zahrnovala opakované zasekávání her ve frontě stahovaných položek, a to s nemožností nápravy uvedeného procesu odstraněním příslušného titulu z řečené fronty. Prozatímní řešení přitom čítalo pouze návrat konzole do továrního nastavení, což jinými slovy znamená ztrátu veškerých lokálně uložených dat.

Alternativní metoda, se kterou Sony přispěchalo během včerejšího dne pak nabízí schůdnější možnost ve formě nově přidané funkce Rebuild Database, jež se hráčům zpřístupní po zapnutí konzole v safe modu. Tato varianta má podle oficiálních informací zcela vyřešit daný problém. Přičemž jedinou podmínkou jejího využití je aktualizace softwaru na nejnovější dostupnou verzi.

Zdroj: VideoGamesChronicle

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
16586932
Modroocko84 napsal 21. 11. 2020 v 17.55

Tak to nekdo odzkousejte...at vime kde je pravda.

Editováno: 21. 11. 2020 v 17.55

Nahlásit nevhodný obsah

20838584
RomanK47 napsal 21. 11. 2020 v 16.00

Hm Rebuilt Database bylo v safe modu PS3 také, když mi některé zakoupené hry prostě nešly zaboha stáhnout, resp. stáhly se, ale nešly nainstalovat - vždy chybová hláška na stejném procentu, tak doporučovali tuto funkci. Samozřejmě to nespravilo vůbec nic a stejně bylo potřeba uvést PS3 do továrního nastavení. Jakoby se snad historie opakovala nebo co.

Nahlásit nevhodný obsah