Nintendo hlásí rekordní prodeje Switche

13. listopad 2020 10:30 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (1)

V posledních měsících se věnujeme především konzolím od Sony a Microsoftu. Souboj titánů ostatně právě v těchto dnech vrcholí, už můžeme říct, že jsme se přesunuli do nové generace. Trochu bokem stojí Nintendo. Mohlo by se zdát, že je zastíněno novými stroji z dílen konkurence. Tak to ale ve skutečnosti vůbec není.

Nintendo se totiž v tiskové zprávě pochlubilo, že se ve Spojených státech jen za říjen podařilo prodat 735 926 kusů. Jde o nejúspěšnější říjen od roku 2017, kdy byla konzole uvedena na trh. Navíc chybělo málo, aby Switch sesadil z trůnu rekordmana, jímž je konzole Nintendo Wii. Té se v říjnu roku 2008 prodalo přes 807 tisíc kusů.

Switch se nicméně může blýsknout i koncem roku. Pomůže mu paradoxně nedostatek konzolí PlayStation 5 a Xbox Series, čehož může japonská společnost využít. Switch tedy letos o Vánocích může posloužit jako alternativní dárek pod stromeček.

V říjnu k nám zároveň doputovala informace, že se od roku 2017 podařilo prodat 68,3 milionu kusů. Nintendo se tedy pomalu šplhá k magické hranici 70 milionů, dá se očekávat, že ji pokoří ještě letos. Pohádkovým prodejům přispěla pandemie onemocnění COVID-19, začátkem roku byla konzole nedostatkovým zbožím. Na to, že se zřejmě blíží ke konci svého životního cyklu, jde o velmi slušné výsledky.

Zdroj: Gaming Bolt

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20904669
jesusquintana napsal 13. 11. 2020 v 13.08

Switch je super ale musí ještě počkat teď jsem investoval do Xboxu a televize tam zase chvilku musím šetřit. Ale nevím proč by se měl blížit ke konci cyklu po třech letech. Očekával bych nějakou silnější verzi něco jako bylo 3ds xl, ale podle mě je switch tak max v polovině a očekávám že bude atakovat nejprodávanější konzole historie, který měly myslím nějak kolem 150 milionů prodaných kusů

Nahlásit nevhodný obsah