Microsoft zvažoval, že s Xboxem skončí

11. listopad 2020 10:30 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (3)

Na všechny konzole od Microsoftu včera zavzpomínal Tadeáš ve speciálním článku. Nezapomněl se zmínit ani o zpackaném uvedení Xboxu One. Faktorů bylo hned několik, chyběla třeba možnost pořídit si konzoli bez Kinectu, což se samozřejmě odrazilo v ceně. Na krušné chvíle vzpomíná i současný šéf Xboxu – Phil Spencer.

Z rozhovoru pro sever Shacknews vyšlo najevo, že společnost dokonce zvažovala, zda značku nepustit k vodě. Krátce poté, co byl Xbox One uveden na trh, došlo na výrazné personální změny. Odešel Don Mattrick, tehdejší šéf Xboxu, nahradil ho právě Spencer. Když se Satya Nadella krátce poté stal výkonným ředitelem Microsoftu, došlo na zásadní rozhovor ohledně budoucnosti Xboxu. „Satya se stal výkonným ředitelem v únoru (2014). Pak přišla otázka, zda vůbec s Xboxem pokračovat. Tou dobou nás totiž PlayStation v prodejích válcoval. Chceme do toho dále investovat? Nebo uděláme jiné rozhodnutí?“

Spencer ale potápějící se loď opustit nechtěl. Zdůraznil, že videohry mohou být pro Microsoft klíčovou kategorií. Po byznysové stránce Nadella sice se Spencerem nesouhlasil, dal mu ale šanci situaci zachránit. Spencer tedy vstupoval do velmi těžké pozice. Jako první věc si prosadil změnu ve struktuře společnosti, která se mu zdála příliš roztříštěná. Aby mohl efektivně pracovat a řídit celý kolos, sjednotil týmy obstarávající hardware, produkci first-party obsahu a tým zodpovědný za celou platformu. A společně se pak snažili nabrat ten správný směr.

„Myslím si, že jsem skončil u této pozice, protože, zcela upřímně, ostatní lídři byli v tu chvíli pryč. Trochu se trápím myšlenkou, že jsem byl posledním člověkem u stolu. A je na tom kus pravdy,“ prozradil Spencer.

Microsoft už bohužel nezveřejňuje čísla z prodejů, dnes je ale naprosto evidentní, že Spencer skutečně značku zachránil. Čísla tedy Microsoftu brzy začala dávat nějaký smysl. Bez toho by se ostatně do výroby nové konzole nehrnul. Zajisté pomohl například program Xbox Game Pass a jeho rozšíření na PC. Uvidíme, jak se bude Xboxu dařit v nové éře.

Zdroj: Gaming Bolt, Shacknews

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20900965
Ivann napsal 11. 11. 2020 v 15.56

Kdyby pridali plnou podporu mysi a klavesnice pro hrani (alespon) single player, tak by meli prodeje o dost lepsi...

Nahlásit nevhodný obsah

20925507
esmo napsal 11. 11. 2020 v 12.42

spoock: Taky nemám konkurenci a o rozum jsem zatím nepřišel.

Nahlásit nevhodný obsah

7739207
spoock napsal 11. 11. 2020 v 11.51

Bez konkurence by SONY s PSkem mohla lehce přijít o rozum.

Nahlásit nevhodný obsah