Sony údajně zvažovala výraznější zdražení her

10. listopad 2020 11:10 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (2)

V poslední době se hodně diskutovalo o cenách her. Autoři a vydavatelé opakovaně naznačovali, že jsou proklatě nízko, přičemž náklady na produkci naopak stoupají. I proto Sony v září oznámila, že další first-party tituly budou o něco dražší, že si zákazníci připlatí zhruba deset dolarů. Nyní vyšlo najevo, že původně mělo být navýšení ceny ještě o něco vyšší.

Bloomberg přišel s informací, že se v Sony projednávala možnost překročit hranici sedmdesáti dolarů. Někteří členové vedení společnosti připomínali, že ke zdražení dochází pozdě, inflace a zvyšující se cena vývoje byla podle nich dlouho přehlížena, což by se mělo projevit v mnohem výraznějším zdražení.

Sony nicméně k tomuto kroku nepřistoupila, 70 dolarů tedy zřejmě na nějaký čas zůstane standardní cenou AAA titulů. Není ale vyloučeno, že k navýšení dojde mnohem dříve, než bychom očekávali.

Ke zdražení přistoupili také další vydavatelé, přidal se i Ubisoft. jen pro příklad - digitální edice konzolových verzí Watch Dogs Legion nebo Assassin's Creed Valhalla lze nyní zakoupit za cenu 1949 Kč. Ještě pár měsíců nazpátek se přitom obvyklá cena AAA titulů pohybovala kolem 1800 korun.

Zdroj: Gaming Bolt, Bloomberg

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20921708
kralik.ing napsal 11. 11. 2020 v 11.16

Pokud to není nějaká velká pecka tak stejně kupuji hry v akci

Nahlásit nevhodný obsah

1074576
Xspy napsal 10. 11. 2020 v 17.27

Sony by měla raděj přemýšlet jak zprovoznit PS Now ! čas na zdražení bude až nebude na zákazníky kašlat ...

Nahlásit nevhodný obsah