Microsoft se snaží koupit japonské studio

9. listopad 2020 09:45 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (3)

Microsoft si významně rozšířil portfolio, když ukořistil společnost ZeniMax Media, čímž se dostal také k Bethesdě. Početná rodina Xbox Game Studios by však v blízké době mohla získat dalšího člena. Podle posledních informací se Micorosoft pustil do námluv s japonskými vývojáři.

Že by chtěl redmondský gigant získat pod křídla asijský tým, není žádné tajemství. Před rokem se o této možnosti zmínil kupříkladu šéf Xboxu - Phil Spencer. S informací tentokrát přišel Jason Schreier, notoricky známý novinář, který nyní pracuje pro Bloomberg.

Podle něj Microsoft oslovil několik menších i větších japonských studií, s nimiž se nyní snaží vyjednat podmínky akvizice. Studia byla požádána, aby zatím neprozrazovala detaily, není tedy ani známo, o které společnosti se jedná.

K situaci se vyjádřil pouze Jeremy Hinton, který za Xbox dohlíží na operace v Asii. Pro Bloomberg řekl, že byl Microsoft vždy otevřen diskuzím s vhodnými kandidáty. Podle něj je možné, že k akvizicím dojde, v tuto chvíli ale nemůže nic oznámit.

V Japonsku samozřejmě kraluje Nintendo, dvojkou na trhu je Sony. Zdá se, že si i Microsoft uvědomil, jaký má trh potenciál. Xbox zatím zdejším hráčům příliš nenabízí, může se ale stát, že se tato situace do budoucna změní.

Zdroj: Bloomberg

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
1074576
Xspy napsal 10. 11. 2020 v 17.35

Nintendo a Microsoft ...

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 9. 11. 2020 v 16.25

Ocelotr NN: Jestli někdo považuje Kotor za vykradené FFX tak je úplně mimo. Ty hry nemají nic moc společného. Jestli Kotor něco "vykradl", tak je to Baldur's Gate a NWN.

Jinak můj kontroverzní názor: Final Fantasy X je jeden z nejhorších dílů celé série, který kromě bojového systému stojí kompletně za hovno.

Editováno: 9. 11. 2020 v 16.32

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 9. 11. 2020 v 15.45

Jasně. Japonský hry jsou nejlepší, japonský exkluzivity jsou pecky za kterejma zaostává celej svět. Tenhle názor zastávám dlouho a nemyslím si to asi sám, a proto tíhnu spíše k japonskému gigantu, jelikož konzole, co nevlastní japonská studia mě prostě nezajímá. Nehraju moc EU/USA her snad jen ty od NAUGHTY a na PC to byl naposledy FALLOUT 4. A proto chápu krok MICROSOFTU on to nedělá kvůli hráčům v japonsku, ale kvůli hráčům, co si myslí, že OBSIDIAN je kámen a KNIGHT OF THE REPUBLIC považují za vykradenou, mnohem hůře fungující FINAL FANTASY X. A všechny "exkluzivky" XBOXu nepovažuju za něco, co se může BLOODBORNE podívat zpříma do očí. Takový hezký 8/10.

Mě zkrátka ani jedno to MICROSOFTEM akvizované studio nic neříká, zatímco akvizice CAPCOMu by mě donutila o XSX uvažovat.

Editováno: 9. 11. 2020 v 15.46

Nahlásit nevhodný obsah