Dontnod tvoří 6 her, nechce být jako Telltale

6. listopad 2020 14:31 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (1)

Když bychom chtěli odkázat na studio tvořící příběhové hry, v minulosti bychom odkázali nejspíše na Telltale. To se ale zhroutilo do bankrotu a dnes tak slouží jako takovou malou modlou příběhovek studio Dontnod. Od toho jsme se dočkali dvou dílů Life is Strange, nedávno dorazilo na naše obrazovky i Tell Me Why. Nejsou to ale jediné hry – francouzští vývojáři vytvořili i Remember Me, Vampyr a chystají hororovku Twin Mirror.

V rozhovoru pro web VentureBeat jsme se ale dozvěděli, že v nitru studia se pracuje na spoustě dalších her. Kromě Twin Mirror jde celkem o dalších 5 projektů. Rozhodně ale nejde o pouze příběhové hry, vývojáři se totiž nechtějí zaseknout u jedné věci.

„Nechceme zůstat u jednoho po celou dobu. Jsme inovativní. Neustále se objevujeme co se týče kvality, mechanismů a technologie. Hledání nových cest k vyprávění příběhů je velmi důležité.“ V rozhovoru se ředitel Dontnodu Oskar Guilbert zmiňuje třeba o akčním RPG nebo interaktivních fikcích – to jsou žánry, do kterých by se tým rád pustil.

Guilbert se odkázal i na to, že se chce neustále posouvat a vyhnout se tak osudu Telltale. Zvětšující se produkci by mělo pomoct nové studio v Montrealu s 50 zaměstnanci.

Zdroj: VentureBeat

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 9. 11. 2020 v 15.52

Nejlepší hry vznikaj po jedný. Jako uděláte jednu a až je hotová a odnese si 10/10 uděláte další. 5 projektů ? Rozdělíte svoje nejlepší lidi do pěti týmů, čili i kvalitu dělíte pěti, nejste-li RIOT GAMES, co si to můžou dovolit, anebo PLATINUM GAMES, co v tom uměj chodit.

Nahlásit nevhodný obsah