MS zatím neplánuje budoucnost Bethesdy

26. říjen 2020 18:55 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (3)

Nedávné oznámení akvizice holdingu ZeniMax Media, mateřské společnosti studia Bethesda, kterým Microsoft opět upevnil svou pozici giganta herního vývoje, zatím nemusí znamenat žádné výraznější změny. Šéf značky Xbox Phil Spencer poukázal na to, že dokud nebude obchod úplně uzavřen, což může trvat měsíce, neplánuje, a vlastně ani nesmí Microsoft do plánování zasahovat.

Vyplynulo to z rozhovoru pro server Gamereactor. „Nejdříve bych chtěl upozornit, že jsme nekoupili ZeniMax. Jen jsme oznámili, že chceme koupit ZeniMax. To v současnosti prochází schválením úřadů a zatím jsme v tomto procesu neregistrovali žádné problémy,“ nechal se slyšet. Narážel tím pravděpodobně především na množící se spekulace odhadující, jak může nákup ovlivnit tvorbu studia, především pak v souvislosti s jeho vztahem k platformě PlayStation.

Spencer předpokládá, že by k definitivnímu proběhnutí obchodu mělo dojít na začátku příštího roku. Sám upozorňuje na to, že by do té doby byla plánovací schůzka s představiteli Bethesdy a ZeniMaxu (Todd Howard, respektive Robert Altman) přímo nelegální. Naznačil nicméně, že bude Microsoft do budoucna po Bethesdě i ostatních příbuzných studiích (Arkane, id Software apod.) požadovat vývoj špičkových titulů, které byly dosud mimo schopnosti týmů.

Stále také platí slib, že v současnosti oznámené tituly exkluzivní pro platformu PlayStation, Ghostwire: Tokyo a Deathloop, skutečně vyjdou dočasně exkluzivně pro konzoli Sony. 

Zdroj: Gamereactor

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 27. 10. 2020 v 11.16

OnlyCORE: A co si pak Microsoft zaslouží za jejich exkluzivity?

Nahlásit nevhodný obsah

20875195
.Mate napsal 27. 10. 2020 v 10.40

OnlyCORE: proč stupidní? Však jestli si je chceš zahrát tak si kup PS. Nevidím v tom problém.

Editováno: 27. 10. 2020 v 10.41

Nahlásit nevhodný obsah

20877968
OnlyCORE napsal 26. 10. 2020 v 20.31

Už se neskutečně těším, až všechny hry co pod ně spadají vyjdou na vše kromě Playstationu. To si Sony zaslouží za ty jejich stupidní exkluzivity.

Nahlásit nevhodný obsah