Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz

Kodžima potvrzuje vývoj nového projektu

22. říjen 2020 12:37 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (3)

Velmi populární designér a scénárista Hideo Kodžima potvrzuje, že se svým týmem pracuje na dalším projektu. Ani v nejmenším zatím studio Kojima Productions nenaznačuje o jakou hru půjde, dle inzerátu na sociální síti LinkedIn ale shání do tokijských kanceláří ty nejlepší autory a vývojáře.

Řady týmu, který se v roce 2015 odštěpil od Konami, by měli doplnit lidé se zkušenostmi s programováním herním, systémovým, vývojových nástrojů, 3D renderu, efektů, animací, fyziky, umělé inteligence, sítí, zvuků i ovládacího rozhraní. Dále také designéři zvuku a umělci schopni tvořit prostředí, postavy, zbraně, animace, cutscény, obrazové efekty, nasvětlení nebo textury, scénáristé, producenti, i game a level designéři. Studio jako takové tedy potřebuje posílit prakticky na všech pozicích, které v rámci herního vývoje existují. Další projekt zřejmě bude obří.

O další hře Kodžimy se spekuluje prakticky od loňského vydání povedené akce Death Stranding. Designér je spojován se spekulovaným pokračováním série Silent Hill nebo možným druhým dílem Death Stranding. V minulosti Kodžima potvrdil, že se zaměřuje na žánr hororu a sbírá inspiraci sledováním filmů. Také se nechal slyšet, že by nový projekt chtěl doprovodit řadou dalších druhů média, vedle hlavní hry by tak mohly vzniknout i menší epizodické spin-offy, manga nebo anime.

Také víme, že byl jeden z neoznámených projektů zrušen.

Zdroj: Eurogamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 22. 10. 2020 v 14.52

Drew7878: Je to člověk, co má projekt pevně v rukou, má jasnou tvůrčí vizi a nikomu neustupuje. Což se nedá říct o nikom v UBISOFTU, EA či ACTIVISION. Ty jenom plácaj assety na sebe a ono z toho nějak FAR CRY, CALL OF DUTY nebo ASSASIN vyjde. O originalitě či vlastních nápadech u nich nelze mluvit, natož o risku s nějakou gamefeature typu "NEJSEM STŘÍLEČKA A NEMUSÍTE V HŘE NIKOHO ZABÍJET" nelze mluvit.

Nikdo nezná jména lidí, co dělaj ASSASINA nebo CALL OF DUTY. Ty lidi nikoho nezajímaj, jsou to bezejmenný spamboti ne umělci a taky podle toho ty jejich mainstreamový hovna vypadaj.

Editováno: 22. 10. 2020 v 14.52

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 22. 10. 2020 v 14.32

Ocelotr NN: A neuklízí Kojima i záchody v kancelářích? U některých jedinců to vypadá jako kdyby Kojima dělal všechno sám a zásluhy měl jenom on.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 22. 10. 2020 v 13.11

Konečně zase hra, co stojí za pozornost a co o sobě nevybleje všechno ve vývojářských deníčcích a která si s hráčem hraje už během vývoje.
NIKDO na světě nezvládá marketing kolem hry jako KOJIMA a to na to můžou mít PR oddělení o tisíci lidech. Tak jako on nedokáže vypracovat marketing hry nikdo a to je zároveň hlavní designér a režisér. Kolik takových osobností je tam venku v AAA průmyslu ? NULA.

Editováno: 22. 10. 2020 v 13.18

Nahlásit nevhodný obsah