Bethesda se MS vyplatí i bez her na PS5

19. říjen 2020 11:30 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (1)

Zpráva o koupi společnosti ZeniMax Microsoftem stále budí mezi hráči velké otázky. Ještě aby ne, Bethesda a další studia v brzké době velké vydání nechystají a tak je otázka exkluzivity titulů stále daleko před námi. Jak ale tvrdí Phil Spencer, Microsoft nutně nemusí hry vydávat i na PlayStation.

Častým argumentem hráčů bylo to, že by se akvizice při exkluzivním vydávání zkrátka nevyplatila. To ale Phil Spencer vyvrátil. V rozhovoru na otázku, jestli se náklady za Bethesdu vrátí i v situaci, kdy se Elder Scrolls 6 nebude prodávat na PlayStationu, odpověděl „Ano“.

Následně ale situaci rozvedl. „Tahle dohoda se neudělala kvůli tomu, abychom tyto hry vzali od jiné hráčské základny. Nikde v té dokumentaci nebylo „Jak zabráníme ostatním hráčům v tom, aby hráli tyto hry?“ Chceme, aby tyto hry hrálo více hráčů. Ale modelově řeknu – odpovídám přímo na vaší otázku – že když se zamyslím nad tím, kde budou lidi hrát a počet zařízení, které máme – xCloud, PC, Game Pass a konzole – tak aby nám ta dohoda vyšla, nemusíme tyto hry vydávat na jiné platformy než ty, které podporujeme.“

Je těžké si asi představit, že bychom hry jako Elder Scrolls 6 nebo další Fallout neviděli na PlayStationu, i když Spencer tuto variantu nevylučuje. Je ale také možná jiná situace – zatímco na PlayStationu by tyto  hry vyšly s plnou cenou, Microsoft by hry umístil i do služby Xbox Game Pass. Pak bude asi velmi těžké se rozhodnout.

Zdroj: Kotaku

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 19. 10. 2020 v 14.13

To je hezký, ale jak se píše k vydávání toho v současný době moc nemaj.
Tak jako komplet MICROSOFT GAME STUDIOS. 23 studií a dohromady vyrobily kulový.

Editováno: 19. 10. 2020 v 14.15

Nahlásit nevhodný obsah