Bungie zasáhlo proti prodeji cheatů

18. říjen 2020 11:00 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (3)

Nejspíše se jednohlasně shodneme, že využívání cheat programů, stejně jako jejich produkce, představuje v herní sféře i nadále výrazný problém. Své o této problematice nakonec ví i tvůrci Destiny 2, kteří se právě v této souvislosti rozhodli nyní zatrhnout činnost jednomu z jejich prodejců, společnosti PerfectAim.

Zavrženíhodná činnost PerfectAim sestávala, a stále sestává, z prodeje aimbotů, wallhacků, změny vlastnosti hráčem držené zbraně a podobně. Vše řešeno formou separátního měsíčního předplatného pro zvolenou hru. Jejich záběr "podporovaných" titulů pochopitelně netvořila pouze online akce od Bungie, avšak právě iniciativa těchto vývojářů byla důvodem, proč – alespoň v případě Destiny 2 – došlo k odstranění hry z nabídky dostupných produktů. Důvodem k popsanému kroku pak pochopitelně byla ze strany vývojářů primárně snaha ukončit činnost, jež byla zcela v nesouladu s licenčním ujednáním hry.

Ačkoli by se vzhledem k podobným případům z minulosti mohlo zdát, že prodejce softwaru po výše uvedeném zásahu Bungie ustoupí a vysloví minimálně veřejnou omluvu, opak je pravdou. Jediný, komu se PerfectAim totiž v nastalé situaci omlouvá, jsou výhradně a pouze ti zákazníci, kterým bylo učiněným krokem vývojářů zabráněno v zakoupení dalšího podvodného softwaru pro Destiny 2. V současné době není známo, zda bude konflikt mezi stranami dále pokračovat, či skončí pouze tímto lehkým pokáráním.

Zdroj: PC Gamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 20. 10. 2020 v 10.01

BANovat hráče, co to používaj. Navždy - ze Steamu :) Jenže jasný, jsou to platící zákazníci a asi nemaj hluboko do kapsy, když utrácej za takový kosočtverce.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 19. 10. 2020 v 11.33

psanec: Zabiješ jeden web a dalších 150 se objeví, nemá to moc smysl.

Nahlásit nevhodný obsah

20924620
psanec napsal 19. 10. 2020 v 07.41

Ani sem netusil, ze neco podobneho funguje ... chapu, pokud se jedna o jednorazove stazeni cheatu, ale aby to bylo na mesicni bazi a verejne a vyvojari to akceptovali a az po nejake dobe zakroci jen jedna firma a ostatni delaji ze nic ... fascinujici.

Nahlásit nevhodný obsah