Guilty Gear Strive má datum vydání

12. říjen 2020 13:25 / Martin Synek / Novinky / Diskuze (4)

Nejnovější přírůstek do rodiny bojovek Guilty Gear od Arc System Works se opozdí. Přesto, že zatím kolem data vydání kolovaly pouze nepodložené dohady, jedno bylo jisté. Hra měla vyjít v letošním roce, což se bohužel díky koronavirové pandemii opět mění. Letošní rok tvůrci jednoduše nestíhají, a tak nám fanouškům nezbývá nic jiného, než čekat.

Konkrétní datum bylo tedy stanoveno na 9. dubna 2021, kdy se dočkají všichni majitelé konzolí Playstation 4 a Playstation 5 a také hráči na PC skrze Steam. Pokud si budete chtít připlatit za Deluxe či Ultimate verzi hry, dostanete jako bonus i přednostní vstup do hry a bojovat budete moci již 6. dubna 2021. Oznámení data vydání samozřejmě doprovází i nový trailer, kde máme možnost podívat se i na příběhovou část hry samotné.

Guilty Gear Strive má být restartem celé série, a jak sami tvůrci tvrdí, má představovat novou generaci bojovek. Osobní zkušenost mi však ukázala, že jde znova o perfektně vybalancovanou bojovku, která jede přesně v duchu pravidel předchozích dílů. Tudíž by fanoušek žánru neměl být zklamán. Nicméně to, jaký bude výsledek doopravdy se dozvíme až v dubnu příštího roku.

Aktuálně navíc Arc System Works vydávají i další trailer, který standardně oznamuje novou hratelnou postavu do sestavy bijců zdejší novinky. Jde o zbrusu novou bojovnici Giovannu, které dopomáhá její démonický vlk. Tím se dostáváme již na třináctou oznámenou postavu, za kterou budete moci hrát. A to nás ještě 1. ledna 2021 čeká nový trailer, který ukáže celou základní patnáctku. Těšíte se? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Arc System Works

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
4519932
digmen napsal 13. 10. 2020 v 10.12

Jsoucno: jde asi o osobní preference. Sám mám proto letitý problém se sérií MK, kde mi právě jeho combat system vůbec nesedl a nesedí. O SF bychom tady mohli vést sáhodlouhou debatu, ale tady nový Guilty Gear je dost odlišný od předchozích dílů. Jde to docela špatně vysvětlit, nicméně třeba jiná funkce reversalů či breaků mění samotnou hratelnost. Zkrátka musíš si zvykat.
Ocelotr NN: Na příběh Guilty Gearu stejně každý mastí. Osobně bych místo příběhu přidal radší 6 nových postav... Ale tady si my dva rozumíme...

Nahlásit nevhodný obsah

20878639
Jsoucno napsal 12. 10. 2020 v 16.51

Ocelotr NN: Hele, zrovna teda kombat system u MK mi prisel vice promakany nez tebou zminene. A docela mi prijde, ze i dost inovuji gameplay v ramci moznosti - u Street Figtheru mi prijde, ze se moc nelisi SF IV a SF V vubec.
A Guilty Gear je na tom tak nejak obdobne. Tam mam navic problem obcas urcit co se da jeste trefit a co ne, protoze tam tech chapadel a divnych veci z postav leze desne moc.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 12. 10. 2020 v 14.59

Co ovšem nechápu je syndrom japonských trailerů. Skutečně všechny cuscény a příběh jsme teď viděli v traileru. Ani kousek gameplaye. Jako GUILTY GEAR příběh je BLA BLA zlo, BLA BLA Tournament, BLA BLA. A přesto japonci u těchto her (u všech her) trvají na příběhovém klasickém traileru, kde STŘÍBRNÉ TITULKY střídají ZÁBĚRY z DVACETI VTEŘIN cutscén, jež bude hra ve finále obsahovat.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 12. 10. 2020 v 14.20

Guilty Gear. Beru. Chvilku mi trvalo než jsem Guilty Gear zařadil mezi své stálice STREET FIGHTER, TEKKEN, SOUL CALIBUR, KING OF FIGHTERS, SÄMURAI SHODOWN, ale je tam. Nejlepší bojovkou ovšem stále zůstává GAROU: MARK OF THE WOLVES, jež se bohužel (nebo bohudík) nikdy pokračování nedočkala. Je dokonalá.

MORTAL KOMBAT ? Ne, děkuji. Je to kaše příliš nastavovaná DLC, navíc trpí syndromem "KAŽDÁ POSTAVA nevypadá jako její inkarnace v minulém dílu, vždy má LIU KANG absolutně jinej ksicht". Nemluvě o debilním systému vyťukávání chvatů, nelze dělat obloučky, mezi každým ťuknutím je stupidní NEUTRAL jež znemožňuje solidně hru provozovat na křížku X360 ovladače. Zkrátka CASUAL SRÁGORA, každej kdo to myslí s bojovkama vážně hraje ty japonský a né FIFU, ééé pardon MORTAL KOMBAT.

Editováno: 12. 10. 2020 v 14.24

Nahlásit nevhodný obsah