Ecto One vám dovolí volný pohyb ve VR

29. září 2020 13:09 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (4)

Virtuální realita je opravdu zajímavý způsob, jak hrát hry. Objetí virtuálního prostoru je ale často limitováno tím, kde se nacházíte. I přes možnost velkého prostoru nám naše pokoje volný pohyb často nedovolí, a právě v tom chce pomoct projekt Ekto VR.

Tato společnost se totiž soustředila právě na pohyb po virtuálním, potažmo reálném prostoru. Pro tyto účely totiž vyvíjí speciální Ecto One boty, které vám umožní pohybovat se ve hře, ve svém pokoji ale stojíte téměř na jednom místě. Asi bude lepší se na fungování bot spíše podívat.

Samozřejmě boty mají své neduhy, tou hlavní, soudě podle chůze hlavního protagonisty, bude to, že jsou boty velké a těžké. To sice často nevadí a zrovna u ukázky Half-Life: Alyx se neděje nic akčního, při nutnosti uhýbat střelám nebo se rychle přesunout budou body nepraktické.

Dost možná je ale právě toto další možností, jak si VR maximálně užít. Dle webu UploadVR jsme ale stále daleko od toho, aby se boty dostaly ke svým zákazníkům – vývoj potrvá od 2 do 4 let.

Zdroj: PCGamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876282
Lucka napsal 30. 9. 2020 v 11.40

Njn, pořád mi to nezabrání narazit do zdi.

Nahlásit nevhodný obsah

7239730
survik1 napsal 29. 9. 2020 v 20.35

Pro mě naopak je tohle zajímavá technologie. Ultimate goal je plné cítění se jako v onom prostoru, tedy zjednodušeně jako by byl člověk v Matrixu. Tohle je jen další zajímavý baby step tímto směrem.

Nahlásit nevhodný obsah

14880585
Mr.sugar napsal 29. 9. 2020 v 20.16

Ocelotr NN: Hráčů, kteří chtějí pohyb u hraní je víc a víc. Není to vůbec na škodu, navíc zážitek je v drtivě většině případů nesrovnatelně silnější. A právě pro zážitek já hraju a proto VR pro mě smysl určitě má.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 29. 9. 2020 v 13.22

Chodit u her ? Kdo to kdy slyšel ? Tohle nikdo nechce. Když chci chodit tak jdu na vejšlap a když chci hrát tak si sednu s ovladačem v ruce. HOW EASY, a zřejmě v cenové relaci o 40000,- levnější než tenhle předraženej zbytečnej gimmick. Pro spoustu dnešní mládeže, co sedí osamoceni v přeplněném kupé, to bude důvod, proč si VR nepořídit. Jezdim autobusem a z školního a středoškolského věku je to 70% na 30% tlustý/štíhlí. A jelikož jsem půlku života strávil jako TLUSTEJ HRÁČ, vim že tlustý chodit nechtěj.

Nahlásit nevhodný obsah