Trio klasických Metal Gearů dorazilo na PC

25. září 2020 16:55 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (3)

Konami během dnešního dne vyrukovali se znovuvydáním PC verze ikonických titulů ze svého portfolia. Majitelé počítačů se tak již touto dobou mohou skrze digitální obchod GOG dostat ke trojici dílů ze série Metal Gear, stejně jako nadité kolekci Konami Collector’s Series: Castlevania Contra, která do nabídky přihodí dalších 5 her.

Kompletní seznam titulů, kterých se tato zpráva týká, čítá

  • Metal Gear (1987)
  • Metal Gear Solid 
  • Metal Gear Solid 2: Substance
  • Castlevania
  • Castlevania II Simon’s Quest
  • Castlevania III Dracula’s Curse
  • Contra
  • Super Contra (Super C)

Pakliže výčet výše uvedených her osobně znáte, dozajista si také vzpomenete, že se každý z jeho představitelů své PC předělávky v minulosti již dočkal. Aktuálně vydané porty tak spíše než úplnou novinku představují jakýsi způsob, jak si jednotlivé tituly pohodlně a bezproblémově zahrát i na současných operačních systémech. Spolu s tímto tvrzením se též hodí poznamenat, že nově vydané verze nedisponují po technické ani obsahové stránce žádnými výraznými vylepšeními oproti dříve vydaným PC portům.

Zdroj: PC Gamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875576
Smaug. napsal 25. 9. 2020 v 22.54

RuThaN: Jo jo, není to dokonalé. Starý stroj už nemám, takže mi problémy s hraním mimo klasické nastavení nevadí. Ale i bývá třeba trochu dloubnout do konfiguráku DosBoxu, aby se hra roztáhla na celou obrazovku a neběžela v mikrookénku. Narazil jsem i na jednu hru (Eye of the Beholder III), kde se jim nepodařilo odebrat protipirátskou ochranu. Manuál, ze kterého se musí opisovat příslušné slovo, je přibalen, ale i tak je to otravné (a autentické). Hry zabugované tak, že se nedají dohrát tam bohužel také jsou.

Nicméně jsem za GoG hodně rád. Člověk si připomene mládí, doplní, co tehdy nestihl, prolistuje naskenované manuály, které dřív u pirátských verzí neměl a většinou s tím velké problémy nejsou. Možná by mohli trochu zapracovat na konfiguracích nebo přidat původní instalačky, ale rozdíl proti tomu, kdy si to člověk musí někde shánět pokoutně a pak složitě rozcházet, je znát.

Nahlásit nevhodný obsah

20838584
RomanK47 napsal 25. 9. 2020 v 22.35

RuThaN: Pravda, ale přece jsem na GOG měl pár her, který šly rozjet v pohodě, ale Steam verze měly strašný problém - pak se to ale i na Steamu zlepšilo. Nicméně už jsem si zvykl starší hry pořídit na konzoli, kde to člověk spustí stejně jako v době vydání - přestože s pomocí rad na pcgamingwiki jde rozjet takřka vše, jen to chce si s tím pohrát.

Nahlásit nevhodný obsah

20853654
RuThaN napsal 25. 9. 2020 v 21.30

Kdo Gog veci pouziva, ja jich mam nakoupenejch asi 400 vic, ze to nejdou zadny super opraveny hry, jak si nektery lidi mysli, dost jich bez uprav rozhodne nefunguje outbox.
Pouzivaj v lepsim pripadne 3rd party dostupny free upravy,jako Dosbox, nGLide a tak, ale ze by tam byl nejakej vyvoj na strane Gog, ktery by ty hry nejak upravoval, nebo opravoval, to fakt ne, nebo takovych veci je minum a obcas to mozna, mozna opravi vyvojari.
Samozrejme porad je super, ze clovek nemusi menit cdecek a poslouchat hucici mechnu, ale taky zavoren pouzivaj nejaky custom image.. takze dost casto ty hry, nejde vzit a proste pustit na starej masinach a OS a musi s nima dost divocit, aby to slo. Obcas by bylo fajn, kdyby tam nejaky i puvodni verze pro stary OS nastazeni.. aby se tim daly nahrady stary haldy krabic nebo cd..

Nahlásit nevhodný obsah