FF XVI je údajně ve vývoji už 4 roky

25. září 2020 11:56 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (1)

Na PlayStation 5 Showcase se objevilo také Final Fantasy XVI. Novinka od Square Enix běžela na počítači, který emuloval výkon PS5, což maličko napovídalo skutečnosti, že je vydání dalšího dílu s výraznějším příklonem k fantasy ještě v nedohlednu. Poslední informace ale naznačují, že se na hře pracuje už poměrně dlouho.

S informací opět přichází notoricky známý novinář Jason Schreier. V podcastu Triple Click zmiňuje, že je Final Fantasy XVI ve vývoji již čtyři roky, přičemž dodává, že hra vyjde dřív, než si všichni myslíme. Tím možná naznačil, že autoři nebudou hře věnovat tolik času, jako třeba Final Fantasy XV.

Dle posledních informací půjde o časovou exkluzivitu, která potrvá šest měsíců. Následně by se hra měla objevit na PC. Na jiné konzole ale podle všeho dorazí až 12 měsíců po vydání. Sony nicméně informaci ještě nepotvrdila.

Na hře pracuje Naoki Jošida, který se v minulosti podílel na čtrnáctce. Producent naznačil, že se dalších informací o hře dočkáme až během příštího roku.

Zdroj: Gaming Bolt

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 25. 9. 2020 v 12.31

Vždy je ve vzduchu FINAL FANTASY, co je ve vývoji čtyři roky. Málokdy je ve vývoji 4 roky západní hra, co by to neřvala do světa, minimálně teaser trailerem. Koukám na tebe STARFIELDE (BETHESDA). Na kerou číču jste ukazovali před X lety teaser trailer ? Koho to zajímá, když je pak pět let ticho po pěšině ?

Editováno: 25. 09. 2020 v 12.33

Nahlásit nevhodný obsah