Xbox Series S míří na mainstream masy

22. září 2020 12:24 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (1)

Pokud bychom se na listopadové vydání konzolí podívali bez dalších informací, mohlo by se zdát, že strategie je téměř stejná – obě strany konzolové války vydávají dvě verze konzolí, které chtějí zaujmout jak ty, kteří touží po prémiovém zážitku, tak ty, kteří si vezmou konzoli s kompromisy. Jenže po podívání se na specifikace a dalších strategií je přístup obou značek zcela rozdílný.

To nakonec potvrzuje i ředitel divize Xbox Phil Spencer v rozhovoru pro Le Figaro. S tím, jak Xbox nabízí dvě různé konzole, míří také na dva zcela odlišné typy zákazníků. Xbox Series S totiž míří na mainstream, tedy na masy lidí, zatímco Xbox Series X je určen pro komunitu, která hledá to nejlepší na trhu.

„Pracujeme s distribucí, abychom plně vysvětlili naší nabídku a ujistili zákazníky, že si vybírají na základě znalostí a faktů. Je jen na nás, abychom byli plné transparentní a upřímní co se kapacit našich modelů týče. Chceme se adaptovat dané zákaznické základně. Series S bude v hlavních mainstream kampaních, Series X míří na core hráče.“

Zdroj: GamingBolt

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20859198
schmauz napsal 22. 9. 2020 v 12.58

No, ta formulace se mi zdá trochu nešťastná. Mainstream hráč znamená co? Hráči na xbox series x nebo ps5 nejsou mainstream hraci? Series S bych nazval spis produktem pro mene narocne casual publikum. Mainstream hraci se podle me poznaji hlavne podle toho co hraji, a ne na cem hraji. Takze ano, hrac, ktery hraje Halo na Xbox series x nejnovejsi dil Halo je taky mainstreamovy hrac. Sorry, proste mi to nedalo :-)

Editováno: 22. 09. 2020 v 13.00

Nahlásit nevhodný obsah