THQ Nordic otevírá pobočku v Brně

21. září 2020 13:50 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (1)

Rakouský vydavatel THQ Nordic, součást švédského holdingu Embracer Group, otevírá dvě nové pobočky. Vedle Rainbow Studios Montréal, sídlící v kanadském Montrealu, také dosud nepojmenované studio sídlící v České republice, konkrétně v Brně.

To se má zabývat vývojem titulu na pomezí strategie a RPG. Žádné další informace ale vydavatel neposkytl. Navíc jsou obě studia ve velmi rané fázi existence, bude tedy trvat velmi dlouho, než uvidíme plody jejich práce. Rainbow Studios Montréal se mají podílet na vývoji jiných projektů v roli pomocného týmu.

Dle našich informací se zatím nechystá žádná výrazná expanze, tým by se měl sestávat z 15 až 20 vývojářů.

Součástí rodiny je už delší dobu pražské studio Warhorse Studios zodpovědné za RPG Kingdom Come: Deliverance. To na začátku loňského roku přešlo pod label Koch Media, taktéž spadající do holdingu Embracer, za zhruba 42 milionů euro (v přepočtu cca 1,1 miliardy českých korun).

V současnosti pod holdingem Embracer Group operuje více než 40 studií v 6 operačních skupinách. Za poslední fiskální rok holding vykázal příjem 545 milionů dolarů (v přepočtu zhruba 12,5 miliardy českých korun) a čistý zisk 24,9 milionu dolarů (cca 570 milionů českých korun). To je samozřejmě způsobeno obrovskými investicemi, výdaji a dopadem onemocnění Covid-19.

Zdroj: EmbracerInvestor

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 22. 9. 2020 v 11.28

"Dle našich informací se zatím nechystá žádná výrazná expanze, tým by se měl sestávat z 15 až 20 vývojářů."

Momentálně v Brně asi ani nejde vytvořit nějaké velké studio (o 100+ duších), protože... nejsou lidi.
Mladé láká dělat své vlastní minihry a starší už šli jinam.

Nahlásit nevhodný obsah