Launch trailer oficiálně ohlašuje návrat Crysis

19. září 2020 11:55 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (4)

Remaster prvního Crysis konečně vyšel na všechny ohlášené platformy. Vzhledem k včerejšímu vydání hry se tak mimo majitelů Switche, kteří tohoto privilegia využívali již od července, dočkají i majitelé PC, Xboxu One a PlayStationu 4. 

Výčet změn oproti takřka 13 let starému originálu zahrnuje vzhledem k označení remaster primárně grafická vylepšení, přičemž konkrétní úpravy čítají změny částicových efektů, rozlišení textur, modelů postav nebo podpory ray tracingu v hardwarové i softwarové podobě. V dohledné době by do hry též měla zamířit i podpora technologie DLSS, které mohou využít majitelé RTX karet pro zajistění plynulejšího chodu hry.

Technologický posun oproti původní hře můžete poměrně přehledně sledovat v níže uvedeném launch traileru.

V kontextu změn a inovací se též sluší vypíchnout i novinku v podobě PC exkluzivní možnosti povýšit vizuální kvalitu hry ještě dále skrze užití nastavení: "Can it run Crysis?." Vývojáři již dříve sdělili, že jde o úroveň detailů, jež využije maximální možný potenciál každého současného počítače, přičemž tehdy přímo dodali, že v současné době neexistuje grafická karta, která by byla schopna udržet tuto kvalitu detailů v rozlišení 4K při více jak 30 FPS.

Skutečnost, že se vývojáři pouze nebili do prsou, dokládá i fakt, že nový model grafického čipu od Nvidie, konkrétně RTX 3080, rozběhl hru při výše uvedeném nastavení na průměrných 37 FPS, což vidno, není mnoho.Je tak zřejmé, že Crysis, potažmo Crytek, i nadále cílí na post bechmarku, ke kterému budeme vzhlížet po další dlouhé roky. Je-li tomu však kvůli bezkonkurenčnímu grafickému zpracování nebo nepříliš zdařilé optimalizaci, to již necháme na vašem uvážení.

Zdroj: PC Gamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20925422
Nikdykde napsal 20. 9. 2020 v 20.07

V XOX verzi české titulky jsou.

Nahlásit nevhodný obsah

20922534
Sarakat napsal 19. 9. 2020 v 22.30

A jsou tedy v PS4 verzi CS titulky?

Nahlásit nevhodný obsah

20921036
barth731 napsal 19. 9. 2020 v 13.05

A co(PS4) CZ titulky a podpora 3D TV jako to bylo na PS3 tam byl Crysis doveden k dokonalosti 3D bomba co tady dostaneme za 819 kč?

Nahlásit nevhodný obsah

20876673
rohaac napsal 19. 9. 2020 v 12.26

Je to náročný jako Crysis :o) Ale taky to vypadá. Optimalizace si myslím není vůbec špatná, jen lidi nesmí přecenovat svoje železo. S nějaká 1060 to dá takna medium detaily. Ale mám pocit že při pohybu WASD je neustálý stutering. Naštěstí vyřeší vše V sync a jede to jak po másle. Moc se mi líbí jak si pohráli s ovládáním obleku, ovládá se ted' luxusně a za mě mnohem líp než v původní verzi. I nepřátelé se chovají jinak, líp, hra je trošku těžší. Celkově jsem zatím moc spokojenej :o)

Nahlásit nevhodný obsah