Ředitel Take-Two brání vyšší cenu her

17. září 2020 09:13 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (1)

A jsme opět u vyšších cen za hry nové generace. Tentokrát se k nim opět vyjadřuje ředitel společnosti Take-Two Strauss Zelnick, který vyšší cenovku 70 dolarů brání. Právě Take-Two má pod sebou společnosti jako Rockstar nebo 2K Games, které přišlo s vyšším naceněním NBA 2K21.

Zelnick tvrdí, že cena her se nezvětšovala už opravdu dlouho. „Ta informace pod čarou je to, že jsme neviděli zvýšení ceny pro zákazníky po téměř 15 let, zatímco ceny produkce se zvýšily o 200 až 300 procent.“ Zelnick ale chápe, že cena produkce hry zákazníka nezajímá, přichází tak s pohledem z druhé strany.

„Dobře, přímo k pointě – jelikož nikoho nezajímá, jaké jsou vaše produkční náklady. To, co mohou zákazníci s finálním produktem dělat se úplně změnilo. Za 60 nebo 70 dolarů dodáme mnohem, mnohem větší hru než jsme dodali za 60 dolarů před 10 lety.“

Ředitel společnosti se vyjádřil i k argumentu hráčů, kteří poukazují na mikrotransakce a jiné způsoby, jak na hře vydělat. „ Utrácet peníze online je naprosto dobrovolná činnost, a není to F2P titul. Je kompletní, robustní a to i přes to, že po vydání neutratíte ani halíř.“

Zdroj: VG24/7

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20800747
MagneticHill napsal 17. 9. 2020 v 22.50

Ale že jsou dnes o mnoho vyšší prodeje takže potažmo i výdělky už nijak neřeší a evropskou cenu vs cenu v USA taky nijak neobhájil.

Nahlásit nevhodný obsah