Patent poukazuje na nový Joy-Con

8. září 2020 12:45 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (0)

Nintendo nedávno provedlo registraci patentu, který naznačuje, že se na trhu objeví nové ovladače pro hybridní konzoli Nintendo Switch. Obrázek napovídá, že by mohlo jít o standalone Joy-Con.

Na první pohled sice ovladač působí stejně jako jeho předchůdce. Najdou se však podstatné rozdíly. Chybí například konektor pro pevné připojení ke Switchi, zmizela také tlačítka + a -. Je zde důvod, aby Nintendo takový ovladač nabídlo? Patrně ano. Především asi kvůli konzoli Nintendo Switch Lite. Ta totiž nedisponuje odnímatelnými Joy-Cony, což je problém v situaci, kdy se hráči chtějí pustit do lokálního multiplayeru.

Důvod může být ale trochu jiný. Koncem srpna se opět objevily spekulace o výkonnější verzi Switche. Japonský gigant se údajně snaží dotáhnout chystané konzole od Microsoftu a Sony, kvůli čemuž dokonce usiluje o 4K rozlišení. Půjde snad o zařízení určené výhradně pro připojení k televizi? Tehdy by výše zmíněný Joy-Con dával smysl.

Informace od serveru Bloomberg naznačují, že by se lepší Switch mohl objevit v průběhu příštího roku. Oficiálně ale zatím nic potvrzeno nebylo.

Zdroj: Gaming Bolt

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!