Limestone Games čelí vážným obviněním

8. srpen 2020 11:50 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (4)

Čtvrteční vysílání akce State of Play nabídlo představení mnoha zajímavých her, mimo jiné jsme se dočkali i ukázky nového projektu společnosti Limestone Games s názvem Aeon Must Die!. Vcelku nápadité představení samotného titulu však záhy vystřídala série vážných obvinění, které naznačovaly nepřístojné chování a nezákonné praktiky společnosti Limestone Games vůči svým nyní již bývalým zaměstnancům.

Prvotní náznak dosud nepotvrzených nařčení o chování společnosti Limestone Games spatřil světlo světa krátce po čtvrtečním představení titulu, a sice skrze uveřejnění kopie prezentovaného traileru na youtubovém kanálu s přezdívkou Erkki Poots. Popisek jmenovaného videa, který naleznete níže, detailně uvádí, že se vedení společnosti Limestone Games mělo údajně dopustit nezákonného přivlastnění práv chystaného titulu Aeon Must Die!, propuštění zaměstnanců před smluveným termínem, odmítnutí finančního ohodnocení svých pracovníků za odvedenou práci, nucených přesčasů a podpory nesnesitelných podmínek na pracovišti.

Součást níže uvedeného příspěvku současně tvoří i odkaz na Dropbox, skrze nějž popisují poškození vývojáři své někdejší pracovní zkušenosti. Mimo obvinění směřovaných na právní entitu společnosti Limestone Games se přímým terčem nařčení stal i vrchní představitel jejího vedení, CEO Yaroslav Lyssenko. Ten se měl dle výpovědi vybraných zaměstnanců dopustit nezákonných praktik ve formě zasílání výhružných dopisů či výše již zmíněného propouštění výpovědí smluveným termínem.

Ve spojitosti se závažností nastalé situace vstoupili do řešení i zástupci přidružené vydavatelské společnosti Focus Home Interactive. Ve svém posledním vyjádření informují, že situaci podrobně zkoumají a že budou-li zveřejněná nařčení shledána pravdivými, vyvodí posléze i adekvátní důsledky v neprospěch zúčastněných představitelů studia Limestone Games.

Zdroj: gameindustry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 10. 8. 2020 v 13.21

red-icius: "Jako každej dělal hry před 30ti roky ....... " - Mohu potvrdit skutečně každej :)

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 9. 8. 2020 v 09.18

RuThaN: no, největší sláva třeba ZX spectra byla 1983, takže ano, už to jde na 40 :D .. tehdy si mladí kluci v UK nahrabali neskutečný prachy ;) (a hned je pak zas utratili :D)

Nahlásit nevhodný obsah

20853654
RuThaN napsal 8. 8. 2020 v 18.54

Pred 30 uz ne, pred 40..

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 8. 8. 2020 v 13.13

Dobrý praní špinavýho prádla v těch dokumentech. Nakoukl jsem jen na chvíli a nechápu.. když jsem dělal hry (jako každej jinej trouba) před 30ti rokama, tak to dělal všechno od grafiky po kód jeden člověk, dneska je to mašina na prachy jak blázen :D ... termíny, zrušený odměny, výhružky :D

Nahlásit nevhodný obsah