Situace kolem xCloudu na iOS se přiostřuje

7. srpen 2020 13:59 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (4)

Včerejší oznámení Microsoftu, který předčasně ukončil testování služby xCloud na platformách iOS, rozhořelo poměrně ostré diskuze. Microsoft se ale k problematice vyjádřil znovu, tentokrát skrze novináře New York Times Setha Schiesela, a giganta mobilních technologií Apple otevřeně kritizuje.

Apple jako jediná globální platforma svým uživatelům odepírá cloudové hraní a herní služby předplatného jako je Xbox Game Pass. Také konzistentně nakládá s herními aplikacemi jiným způsobem, přičemž je k těm neherním mnohem shovívavější, i když obsahují interaktivní obsah. Všechny hry dostupné v katalogu Xbox Game Pass jsou hodnoceny nezávislými ratingovými subjekty jako je ESRB a jeho regionální ekvivalenty. Jsme odhodláni najít cestu, jak nabídnout cloudové hraní s Xbox Game Pass Ultimate na platformě iOS,“ podotýká Microsoft.

„Věříme, že zákazník by měl být klíčem herního zážitku a hráči nám říkají, že chtějí hrát, spojovat se a sdílet obsah kdekoliv, nehledě na to, kde jsou. A my s nimi souhlasíme,“ argumentuje dále.

Rozhodnutí Applu kritizuje i ředitel společnosti Epic Tim Sweeney. Ten na Twitteru reagoval slovy „Apple postavil metaverzum (sdílený virtuální prostor, pozn. redakce) mimo zákon”. Také upozornil na to, že by podobný přístup mohl naprosto vyloučit existenci jakéhokoliv formátu sdíleného obsahu, vedle služeb typu xCloud, Stadia nebo GeForce NOW by se tak zákaz týkal i Minecraftu, Fortnite nebo Robloxu.

Apple vylučuje fungování služby xCloud na iOS tím, že by aplikace porušovala směrnice a regule App Store. Primárním problém se zdá být to, že by sice vstupní kontrolou prošla aplikace samotná, ale ne obsah, který bude postupně skrze ní nabízen. Tvrzení, že veškeré hry dostupné v katalogu jsou už několikrát prověřené zodpovědnými ratingovými orgány, zřejmě Apple nezajímá. 

Zdroj: Kotaku

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20838584
RomanK47 napsal 10. 8. 2020 v 07.31

Aby Apple jednou nezakázal i webové prohlížeče, kde nemůže kontrolovat obsah, který je také mnohdy interaktivní (tady záleží, co si pod tím kdo představí, ale už psaní komentáře je interakce).

Nahlásit nevhodný obsah

20853654
RuThaN napsal 8. 8. 2020 v 02.28

Snad si lidi ty Apple kramy prestanou kupovat.. Ta filosofie za je vyrobky je peknej hnus a nemelo by to prevazit, ze jsou hw o neco lepsi nez konkurence.

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 7. 8. 2020 v 16.13

zaty: klidně hledej, tady jde čistě o prachy, protože peníze (za nákup her) pak jdou úplně mimo ekosystém Apple a to nechtějí.. tak se to svede na nekontrolovatelnost služby .. přitom by stačilo, že kontrolní prvky nastaví MS podle už existujících ESBR .. ostatně jako je to u Netflixu a YT atd ...

Apple arcade nehrozí konkurence, tam je tak málo her, že to nestojí za řeč (a polovina jsou blbosti). Hraju možná dvě tři hry a zbytek vesele ignoruju :D

Nahlásit nevhodný obsah

20922308
zaty napsal 7. 8. 2020 v 14.35

Prostě by konkurovali Apple arcade, nic složitějšího bych v tom nehledal :-)

Nahlásit nevhodný obsah