Spojení s arabským Neom vzbudilo reakce

30. červenec 2020 10:47 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (3)

Evropská League of Legends liga LEC včera oznámila nového partnera ligy, kterým má být Neom. Neznámé jméno s arabskými znaky ale vzbudilo mezi fanoušky nejen LEC, ale také Blast ligy, která se taktéž spojila s tímto partnerem, obrovskou vlnu nevole a nesouhlasu s tímto partnerem.

Neom má být komunita a akcelerátor lidského vývoje, který má pod palcem Saudská Arábie. Komunita má být domovem a pracovním místem pro více než milion občanů z celého světa. Na papíře by ambiciózní plán vypadal dobře, pro fanoušky obou soutěží je ale problém organizátor této komunity.

Saudská Arábie je velmi neohleduplná země, jejíž zákony jsou velmi opřené o zdejší náboženství. Ženy zde zdaleka nemají stejná práva jako muži a LGBTQ je zde trestáno vězením nebo smrtí. Právě proto se fanoušci ozvali, načež LEC velmi rychle reagovalo.

„Jako společnost a jako liga víme, že je důležité uvědomit si to, že uděláte chybu a rychle jí napravit. Po reakci, i když stále jsme zavázáni našim hráčům po celém světě včetně Středního východu a Saudské Arábie, ukončujeme spolupráci s Neom, a to okamžitě.“

Zdroj: PCGamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20871763
Victor the Cleaner napsal 2. 8. 2020 v 22.36

Však v pohodě. Větší vtip je, že Saudská Arábie od roku 2015 předsedá v radě OSN pro lidská práva. Opravdu nevím, co už může být větší vtip.

Nahlásit nevhodný obsah

20811703
Bohemund napsal 1. 8. 2020 v 11.32

Však západní vlády a firmy spolupracují se Saúdy a Araby běžně, takže koho by to překvapilo. Na práva se kašle, o těch se žvaní jen výběrově, jen když se to hodí. Když loni Saúdové zavraždili na ambasádě toho novináře a pak to prasklo, tak západní politici dělali srabácky mrtvého brouka a americká vláda jenom řekla pro média bububu a tím to haslo. Koho z těch papalášů a rádoby demokratů by zajímal nějaký lidský život, že?

Nahlásit nevhodný obsah

20836789
Mipe napsal 31. 7. 2020 v 02.15

Nábožensky konzervativní království Saudská Arábie popírající lidské práva jejichž korunní princ a ministr obrany zároveň zakladatel města Neom - Mohamed bin Salmán - hlásající něco o lidském vývoji uzavřel friendship s Riotem? Dlouho sice nevydrželo ale koukám že prachy na západě nesmrdí nikomu. Takhle jsem se dlouho nepobavil :-D ach jací my jsme pokrytci.. Nový stadion holt nebude!

Nahlásit nevhodný obsah