Zapojte se do diskuze v hPodu #752

14. červenec 2020 18:45 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (5)

Tentokrát neobvykle časně zveme posluchače k diskuzi v další epizodě podcastu hPod. Tento týden natáčíme neobvykle ve středu a pochopitelně dopodrobna rozebereme události posledních dnů a hodin. Co to pro tentokrát bude?

Pochopitelně se bude diskuze točit kolem streamu/akce Ubisoft Forward, kterou francouzský vydavatel nahradil tradiční konferenci letos neprobíhající E3. Emoce a názory tedy padnou na konto Watch Dogs Legion, Assassin’s Creed Valhalla, Hyper Scape i nově oznámeného šestého dílu Far Cry. Kromě toho se ale podíváme do vzduchu, blíží se totiž vydání Microsoft Flight Simulator a pobavíme se o našich očekáváních spojených s touto, technicky až téměř neuvěřitelnou hrou.

Potenciál k diskuzi má i samotné složení diskutujících. Vedle Tadeáše se totiž objeví dynamické duo Kuba - Zdeněk, které po delší době jistě přinese spoustu nových zážitků, názorů a dynamiky. Možná se objeví i David Plecháček, ale nechme se překvapit.

Se svými dotazy, připomínkami a názory se můžete zapojovat až do zítřejšího pozdního odpoledne, začátek natáčení je stanoven na 15:00. Využít můžete tradiční kanály v podobě diskuze zde pod novinkou, fóra Hrej.cz, nebo, v nejlepším případě, adresy podcast@hrej.cz s předmětem DOTAZY.

Budeme se těšit tradičně v pátek večer.

Zdroj: Vlastní

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20869592
tomas.hluchnik napsal 15. 7. 2020 v 11.52

Mitsurugi: Ok, díky, to jsem nevěděl. Vždy jsem měl za mileniály ty, kdož jsou narození po 2000 (a takto jsem to také myslel v textu)

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 15. 7. 2020 v 11.33

tomas.hluchnik: Jenom tě trochu opravím, generace mileniálů už dávno dorostla. Podle většiny definic je nejmladším mileniálům momentálně 24-25. Nejstarším 39. Pravděpodobně si je pleteš s Gen Z, kteří jsou většinou definováni jako lidé narození po roce 1997 a řada z nich teď dorůstá.

Editováno: 15. 07. 2020 v 11.33

Nahlásit nevhodný obsah

20869592
tomas.hluchnik napsal 15. 7. 2020 v 11.10

Ahoj. Mam dva dotazy.

1) Ubi nám ted ukázali vlastně vše, co aktuálně maji, a přesto se chystá další Forward. Myslíte si, ze můžeme očekávat třeba 3 zatím neoznamene projekty na 2021/2022?

2) trochu filosoficky dotaz, ale kam podle vas směřuje videoherni průmysl? Ptám se, protože směr, ktery nabral s touto generaci, se mi moc nezamlouvá. (i) Přílišný rozmach mobilního hraní, ktere pomalu vytlačuje hraní “u televize” hlavně s tím, jak dorůstá generace mileniálů (Edit - generace Y), kteri uz jsou zvykli na vše používat jen mobil. (ii) Rozděleni videoherniho průmyslu na dvě nesourodé skupiny. Velkou AAA produkci, ktera stojí nesmyslný prachy a produkuje vesměs nezáživné prefabrikáty bez duše a naopak indie scénu, kde vzniká takové množství malých titulů, že skoro není možné najít skryté diamanty. (iii) prodlužující se vývojový cyklus her, kdy na vyrobení fakt kvalitni hry uz pomalu přestává stačit i délka celé jedné generace konzolí (viz třeba Skyrim nebo Gran Turismo). Na GTA taky budeme čekat minimalne dekádu a CD Projekt taky vydává své tituly v rozmezí pul dekády. (iv) ve snaze ušetřit/ulehčit si praci a při nedostatku tvůrčích nápadu se začaly vytvářet remastery a remaky i her, u kterých to postrádá smysl. Vývojáři to často vidí jako jednoduchý způsob výdělku a remastery postrádají kvalitu. Za chvili se podle mne dočkáme remasterů remaků a prvních par let nové generace bude ve stylu “hd updatů” her ze současné generace. (v) velcí vydavatelé, hlavně ea, ubi a bethesda začínají své hry dělat jako na páse - mění jen skořápku, ale jádra zůstávají stejná. Tento trend se podle mne prohlubuje. Viz třeba far cry, assassini nebo i takové NfS - přemýšlel jsem o tom, ze vlastně všechny NfS na současné generaci byly úplně totožné. Ač celkem zábavné, tak jsou to naprosto generické, zaměnitelné a zapomenutelné hry. Totéž ale třeba i Forzy - v Horizonu se jen mění mapa a v Motorsportu se vlastně nemění nic, kromě systému kariéry.

Editováno: 15. 07. 2020 v 11.53

Nahlásit nevhodný obsah

20922491
konpok napsal 15. 7. 2020 v 10.04

Sice to pro nás ČR není, ale podívali jste se i na Stadia connect? Zdá se že rozšiřují nabídku "zdarma" her vramci předplatného Pro.

Bude Zdeněk hrát i novou TrackManii? Svým pojetím je to Trials na 4 kolech ne?

Nahlásit nevhodný obsah

20900709
Spiker01 napsal 15. 7. 2020 v 01.18

Kuba Štěpánek předpokládám. Dorszí někdy i druhý Kuba s jeho dalším vyprávěním ála spartský kop z Odyssey nebo již nejste v kontaktu?
A doufám, že brzy dorazí i David R..:)

Editováno: 15. 07. 2020 v 01.20

Nahlásit nevhodný obsah