Detaily k zasazení a příběhu Far Cry 6

14. červenec 2020 13:14 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (1)

Když došlo k oficiálnímu odhalení Far Cry 6, došlo také na odhalení lokace, kde se bude šestý díl odehrávat – oficiálně tomu je ostrov Yara, který je ale silně inspirovaný Kubou. O tom, proč právě Kuba a jak probíhala tvorba prostředí i příběhu následně na webu promluvil  příběhový ředitel Navid Khavari.

„Chtěli jsme vyprávět příběh revoluce. A když vyprávíte příběh o revoluci, mluví o partyzánské válce. A když mluvíte o partyzánské válce, musíte na Kubu. Strávil jsem obcházením ostrova společně s týmem asi měsíc. Potkali jsme spoustu úžasných lidí a zažili hudbu i kulturu. Potkali jsme si reálné bývalé partyzány. A to byl zásadní bod, protože v rámci našeho ostrova Yara jsme nechtěli vyprávět příběh jen partyzánské revolue, ale taky příběh ostrova, který zamrzl v čase, jako kdybyste žili v pohlednici ze šedesátých let a procházeli se jí.“

Kromě toho pak chtěl Ubisoft vyprávět i kontrast mezi krásným prostředím a brutalitou muže, který si své místo vydobyl pomocí slibů. Nebude to ale černobílý svět, Castillo jako diktátor je velmi chytrý a charismatický člověk. A navíc má svého syna. „Je ve vedení země, věří v to, že otročením lidí dělá správnou věc. Ale pak vezmete někoho jako je on, a spojíte to s teenagerem – Diegovi je 13 let – a myslím si, že to Far Cry nikdy nemělo. Dovoluje nám to komplexnost a dynamiku.“

Do role pak sedne i herec Giancarlo Esposito, který skutečně chtěl zapadnout do toho, kdo Antón je, tedy být diktátorem, ale zároveň někým, kdo je otcem a miluje svého syna. Jsme zvědaví, jestli šestý díl Far Cry se příběhem oddělí od zbytku série. Far Cry 6 vychází 18. února.

Zdroj: PCGamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 14. 7. 2020 v 13.29

"Castillo jako diktátor je velmi chytrý a charismatický člověk"....ó jaký to pokrok vůči FC3, ještě že se to netváří jako šablona.

Diktátor je zobrazen velmi dobře, facial animace a tak, a určitě bude mít rezervovaných pár zívacících ..... pardon šokujících cut-scén, ale FAR CRY začíná v podání UBISOFTU, vypadat v retrospektivě jako jednotlivé levely STREET OF RAGE s bosssem na konci a vlastně tím ani neříkám, že je to špatně, jen že "IKONA" HANDSOME JACKA z BORDERLANDS" by udělala stejnou práci a investované peníze do FACIAL MOTION CAPTURE se mohly vrazit do emulace buněčných procesů v tělech nepřátel, nebo něčeho podobnýho, co pracuje na pozadí a nejde na první pohled vidět.

Nahlásit nevhodný obsah