Tencent možná koupí tvůrce Warframe

10. červenec 2020 15:19 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (1)

Společnost Leyou Technologies se v uplynulých týdnech stala terčem spekulací a následně i potvrzení toho, že se chystá odprodej celé společnosti. Ta má pod sebou herní studia jako Splash Damage, tvůrce Gears Tactics, nebo Digital Extremes, vyvíjející velmi populární střílečku Warframe.

Do diskuzí o koupi se prý zapojilo například Sony, poslední zpráva ale hovoří o tom, že do dohadování se připojil i čínský gigant Tencent. Leyou Technologies tuto zprávu po pozastavení prodejů akcií na Hong Kong Limited Stock Exchange následně potvrdilo.

Přesněji by mělo jít o exkluzivní dohodu o zakoupení a přivlastnění společnosti pod už tak rozsáhlý katalog studií. Tencent by se mohl spojit například s mobilním vydavatelem iDreamSky, do kterého čínská společnost taktéž investovala, a který se do možného odkoupení Leyou zapojil také.

Zdroj: GamesIndustry, PCGamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 13. 7. 2020 v 12.23

A pěkně ho zmonetizuje. Ať nejsou proboha blbý a jedou si jak jeli doposavad, myslim si, že jim to šlo. A jestli vstoupili na akciový trh, jejich chyba, maj jitrnici na čele a koupí si je, kdo na to má, a chce je koupit. Když podnikat jedině bez investorů, tam jednoho dne zjistíte, že firma, co jste vydupali z ničeho, už není vaše.

Akciový trh = trh pro bohaté, kteří už v konvenčím světě obchodu neměli jak rozmnožovat své bohatství a tak prodávaji "práci budoucí" cizích lidí a je jim shumafuck kolik životů jejich obchodování zničí. Mimochodem vyrábí (akciový trh) veškerý ten bordel ve financích, co je dnes.

Editováno: 13. 07. 2020 v 12.55

Nahlásit nevhodný obsah