Pro navýšení ceny her je i Cory Barlog

9. červenec 2020 14:37 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (28)

Zvýšení cen v rámci příchodu příští generace se zdá už téměř jako samozřejmost, na kterou nás pomalu ale jistě připravují lidé přímo z průmyslu. Prvním byl bývalý ředitel PlayStationu Shawn Layden, na kterého jsme už několikrát odkazovali, a nyní se k názoru připojuje i Cory Barlog.

Cory Barlog je kreativní ředitel série God of War, který má zcela jistě o nákladech na hry taktéž velké znalosti. Jeden z jeho fanoušků sdílel jeho předchozí tweet o tom, kdo zvítězí další generaci. Fanoušek napsal „Ne 70 dolarová hra, to ne. Já peníze netisknu.“

Na to Barlog reagoval. „Hry musí jít s cenou nahoru. Preferuju navýšení cen nad peklem plném hrabání peněz pomocí miktrotransakcí, čímž se některé hry staly.“ Reakce fanoušků jsou pro obě strany – zatímco jedna tvrdí, že zvýšení cen je skutečně potřeba, druhá považuje toto rozhodnutí za neopodstatněné a zejména to nepovažují jako důvod k ukončení miktrotransakcí.

Zdroj: VGC

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 13. 7. 2020 v 12.58

Navýšení ceny HER pouze u her, co nejsou SLUŽBY.

Vydejte hru jako na PS2 na fyzickém nosiči, polished DAY ONE, bez nutnosti online připojení a updatů I'm in za 80$.

Jsme v BUDOUCNOSTI a NEUMÍME VYROBIT (nechceme a vysvětlujeme proč) hry jako v MINULOSTI.

Editováno: 13. 07. 2020 v 12.59

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 10. 7. 2020 v 18.50

Tentokrát zajímavá diskuze, kde zaznívá spousta zajímavejch pohledů na věc. Podle mne je to ustálení ceny za hru vlastně kontraproduktivní.

Tomee: Souhlasím. U některých titulů a vydavatelů zdražení už dávno proběhlo, u některých se natvrdo zvedla cena, u jiných se prostě rozdělila nabídka - stará cena a jen základ, a pak vyšší cena a tam hra celá, včetně např. malého DLC a nějakých věcí, které fanoušek ocení. U závodních her jsou to tradičně zajímavý auta. U jiných třeba zbraně nebo nějaké příběhové questy navíc.


RuThaN: to ej pravda, některé hry jsou excelentní právě díky produkčním hodnotám, ale ostatní věci dělají jen prostě průměrně, ale ono je to i tou vysokou produkční hodnototu, pokud do něčeho někdo investuje stamiliony dolarů, nebudou tam riskovat dělat něco revolučního nebo nového, na co by lidi nebyli zvyklí. Proto mám rád v tomto hodně AA hry.

Siebenburgen: Tak ke zdražení už došlo, za vynikající Odyssey nebo Breakpoint jsem dal plnou cenu (ultimátní edice, i když tady celá hra je prostě to co označují gold a ultimate je celá hra a bonus, ve skutečnosti) a skutečně toho nelituju, protože to co jsem chtěl jsem dostal. Odyssey si hraju moc spokojeně dva roky a Breakpoint průběžně od doby co vyšel taky.
Tedy ceny můžou být skutečně rozdílné, podle mne ale pak je nutný, aby měly svoji cílovku a ta byla ochotná tu hodnotu zaplatit.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 10. 7. 2020 v 16.45

Smaug.: Myslím, že prodeje her mají historicky mnoho společného s prodejem jiných "entertainment" produktů - filmy na DVD, hudba, lístky do kina... I u nich se ustálila určitá jednotná zaváděcí cena. Nic z toho se nenaceňuje podle toho kdo tam hraje, kolik herců tam hraje nebo obecně kolik stála produkce.

Nahlásit nevhodný obsah

20887270
1337 napsal 10. 7. 2020 v 10.36

avari: Rojení článků, že je ukončení češtiny správné, si rozhodně nevybavuju, a povinnost UBI tam tu češtinu dávat vážně prostě nemá (stejně jako všechny ostatní studia). Média tehdy prostě informovala, jak to je, a kritizovat to mlžeme, ale stejně to bude k ničemu.
To, že je v Assassinovi tolik zbytečného textu (třeba popisek u každé zbraně), navíc většina je dublovaná volbou pohlaví, je bohužel věc jiná. Ale zrovna toto kvůli našim končinám UBI nezmění.

Nahlásit nevhodný obsah

20911102
avari napsal 10. 7. 2020 v 09.02

RuThaN: Přesně tak. Říkám to už roky, že novináři jsou vydavateli zdegenerovaní. Hodnotí se jen od 5/10 výš, přičemž by to měl být průměr. Takové Last of Us 2 je perfektním příkladem. Grafika super, ale tím to končí. Natahovaná scenáristická břečka kdy aspoň Angry Joe měl koule to rozumně ohodnotit. Nebo když Ubisoft ukončil podporu češtiny, tak se najednou začaly na herních webech rojit články jak je to správně a že to není povinnost či právo. Ani jeden článek to rozhodnutí nekritizoval. Je to tak okatý, jak herní weby jdou na ruku velkým hráčům. Aby ne, za ty dárky a pozvánky na akce jim to asi stojí.

Dávat za novou hru 1700 KČ, pak platit online, mikrotransakce a poslouchat kecy o zdražování, to je na přesdržku. A ještě si do toho nechat cpát politickou agitačku viz LoU2. Děkuji nechci. A ono vlastně. Taková Sony už na mě jako zákazníka necílí. Na té jejich akci jsem viděl jen hry se ženskýma a černochama. I do toho Ratcheta museli strčit ženskou (nic proti, ale kolik žen hraje hry oproti mužům...) Počítám, že další God of War budeme hrát za Atrea, který si během cesty najde boyfrienda. Neomarxismus je morem.

Nahlásit nevhodný obsah

20925444
bf3ls napsal 10. 7. 2020 v 07.37

Každopádně Česko rozhodně nepatří do těch zemí kde by hra měla stát 60€ ale tak 40€, viz. cenová politika Argentiny, Číny atd... hry za 10-20€. Jo vlastně, bohužel jsme země která si hraje na vyspělou je v EU a tak máme pořádné ZÁPADNÍ ceny …

Editováno: 10. 07. 2020 v 07.39

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 10. 7. 2020 v 06.48

Stejně je to sranda. Kdyby všechna auta v jedné kategorii od všech výrobců stála stejnou částku, tak na to hned vletí antimonopolní úřad pro podezření z kartelové dohody. Tady si ty kartelové dohody klidně vyjednávají přes média. Proč by sakra hry o hráče nemohly bojovat i cenou? Ale asi si za to hráči mohou i sami. Uvidí hru se základní cenovkou o 10 € nižší a už se od toho odvrací všichni, co hrají jen AAA. Ach jo.

Nahlásit nevhodný obsah

20853654
RuThaN napsal 10. 7. 2020 v 00.32

Si to muzou nacenit jak chteji.Dokud tu budou hloupi zakaznici + recenzenti hodnotici vsechno podle grafiky, kteri neumi poznat dobrou hru a za dobre povazuju hlavne hry s velkymi produkcnimi hodnotami od velkych firem, tak se tezko neco zmeni.
Vetsina dnesnich her by si zaslouzila hodnociti tabulku jako pred 30 let, kde by bylo grafika, animace, zvuky 10/10, gameplay 5/10.

Nahlásit nevhodný obsah

20874257
Spratekk CZ napsal 9. 7. 2020 v 23.27

Siebenburgen: to ti závidim. Já to mám přesně naopak. Radši mám kratší intenzivnější hru na 8 hodin než nataženou uměle otazníčkama. Chápej, hraju jak AC třeba, tak hru třeba jako cod single... ale radši koncentrovanou akci než natahovaný hry. Poslední co sem hrál a měl sem ten dojem bylo TLOU2. Hra super, ale jenom do půlky. Pak to bylo dalších 14 hodin zbytečnýho času. Ale u kampaně za 8 hodin bych třeba s cenou 70€ nesouhlasil. Bohužel vývojáři nemaj taky zrovna dvakrát soudnost kolikrát

Editováno: 9. 07. 2020 v 23.28

Nahlásit nevhodný obsah

20922459
Siebenburgen napsal 9. 7. 2020 v 23.11

Tak jelikož se neřídím vtipy od hráčů, kteří už před vydáním vědí, jaká hra je a naprosto si stojí za svým, ani recenzemi od médií, vždy kupuji na základě svého rozhodnutí. Stačí, když se podívám před vydáním na videa a vím, jestli tuto hru chci day one nebo čekat na nějakou slevu. Když platím za různé deluxe a ultimate edice, vím, co očekávám, spíše u sérií.
Ale jestli mám přihodit něco navíc do budoucna, mne netrápí.
Vyhazuji prachy za různé blbosti a k tomu si koupit za měsíc dvě hry, které vím, že si užiju, mi nedělá zas tak veliký problém. Já se k zakoupeným hráv vracím i po dohrání, ne za pět let ale třeba za měsíc, takže nemám čeho litovat.

Hlavně mě nechytejte za slovo co, kdo a jak....
Takto to mám já a vy ostatní se rozhodujte, komentujte podle svého . ..

Ještě třeba příklad. U hry jako je CoD, kde hraji pouze SP vyšší částku než je teď nedám, počkám na slevu. U hry, jako AC dám klidně o pár kaček navíc.
Pro mne hodnota 5 hodin SP vs. 130 hodin SP. A to se ty u té pětihodinové kampaně mohou chlubit čímkoliv, co nikdo jiný nemá . ..

Nahlásit nevhodný obsah

20876673
rohaac napsal 9. 7. 2020 v 22.30

JabJab21: Přesně. Hra kterou bez debat chci je dávno venku. Ale já čekám až padne cena na pro mě přijatelnou hodnotu. Prostě se bez ní zatím obejdu. Her jsou mraky. A že jsou nové hry mnohem lepší ? ........Ani bych neřekl. Nevím kolik hráčů tímhle natáhnou. Mě ne. Takže žádný nový problém

Nahlásit nevhodný obsah

20911102
avari napsal 9. 7. 2020 v 22.18

Je jasný, že proběhla koordinace mezi vydavateli. Konkurence ve skutečnisti na této úrovni už není. Jen kartely. My to tz známe v mnoha oblastech viz operátoři.

Cory si taky spočítal kolik by měl jachet, když viděl prodeje God of war.

Nahlásit nevhodný obsah

20874257
Spratekk CZ napsal 9. 7. 2020 v 22.01

Kdyby jsme se bavili o cenách v USD, tak by mi růst o 10$ nevadil, ale když právě hry jsou u nás přepálený díky euru i kolikrát na víc jak u sousedů, tak to jako nemá moc logiku. A mikrotransakce tu nejsou kvůli nákladům na vývoj co si budem... to je pouze žmídání lidí nic jinýho

Nahlásit nevhodný obsah

20859198
schmauz napsal 9. 7. 2020 v 21.35

At si zredukujou vyvoj, sily vyvojaru rozlozi lepe tak, aby se stihalo. Blby je, ze soucasne standardy spickovych AAA her jsou tak vysoko, ze si malokdo dovoli jit niz, protoze to hned schyta. Vtipne je, ze velka cast prostredku a casu na vyvoj je venovana grafice. Za me at klidne omezi grafiku a daji vice sil do gameplaye. Protoze co si budeme povidat, hodne dnesnich AAA her je hratelnostne to samy v blede modrym jako hry pred par lety. Na druhou stranu, pokud chteji zdrazit, tak prosim. Je docela rozdil dat za hru 1799 nebo 1999. Protoze castka priblizujici se dvoum litrum za titul je fakt jako hodne a ne kazdy to bude ochoten dat. Plus logicky pribude hracu, kteri nebudou kupovat day one a pockaji si na slevu. A jak uz psal nekdo pode mnou, ptat se vyvojare na to, co si mysli o cene jeho her a jestli by mely stat vic, je uplne zbytecne. Samozrejme si to obhaji. A ten argument s mikrotransakcema je uplne mimo. Jde to samozrejme i bez nich.

Editováno: 9. 07. 2020 v 21.38

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 9. 7. 2020 v 21.02

At si zvysujou jak chtej, ja si hru koupim za cenu kterou ja chci a kdyz pro me bude moc vysoka tak si tu hru nekoupim. At si s ni treba nekde vytapetujou.

Editováno: 9. 07. 2020 v 21.02

Nahlásit nevhodný obsah

20922308
zaty napsal 9. 7. 2020 v 20.02

Super, že jste to v titulku opravili, ale on se jmenuje Barlog, ne Balrog :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20876673
rohaac napsal 9. 7. 2020 v 19.35

Jo klidně. Já kupuju hry tak za pětikilo, sem tam za 700,- a když hodně tak jednou do roka za plnou.

Nahlásit nevhodný obsah

20913302
Tomee napsal 9. 7. 2020 v 19.18

bukvak: Daň mě nenapadla... no na PS storu se za standardní edice dává někdy 1600, ale většinou 1700 a 1800, více ne. Evproskej PS store měl zase slevové akce méně výhodné než Americkej :D Větší procenta a menší kurz udělal to, že ve stejné akci u nás stála hra 1000 a v Americe i 650 :D:D už se to začíná srovnávat

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 9. 7. 2020 v 18.14

Gerri: Tak každý si může zdražit jak chce, ale už hrozně dlouho byla ustálená cenovka 60 dolarů a hráči jsou na ní zvyklí, takže musejí udělat pořádnou masáž, aby nás na to připravili. Nevím, herní průmysl je v řadě věcí fakt divný. Nedivil bych se, kdyby se mezi sebou vedení AAA vydavatelů prostě domluvilo :D

Editováno: 9. 07. 2020 v 18.14

Nahlásit nevhodný obsah

5550728
bukvak napsal 9. 7. 2020 v 18.01

Tomee: to bude asi tím, že pro náš region je ta cenovka €60 + daň.. a nevím jak na ps store, ale na xbox storu jsou některé hry ještě dražší než třeba u sousedů po Evropě.. Jedi Fallen Order vyšlo v přepočtu asi na 96USD když vyšlo... v Německu asi na 70USD

Nahlásit nevhodný obsah