Spoluzakladatel Bungie o práci s Activision

7. červenec 2020 16:05 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (2)

Když se Bungie loučilo s partnerstvím Activisionu, bylo poznat, že uplynulé roky se nenesly ve společné harmonii. Bungie odchod velmi slavilo, zatímco Activision jej moc nekomentovalo. K celé situaci se nyní v rozhovoru na YouTube krátce vyjádřil i bývalý zaměstnanec Bungie Marty O’Donnell.

„Pokud někdo nadává na rozhodnutí jít s Activisionem, je to z části na mě. Bylo nás celkem 7, který se rozhodli jít k Activisionu. Věděli jsme, že je to risk, a nakonec to skutečně bylo tak špatné, jak jsme si mysleli. Jelikož už nepracuju pod Bungie, tak jsem jediný, kdo to řekne… bylo to špatné od začátku.“

O’Donnell ale také zmiňuje, proč se Bungie rozhodlo k Activisionu jít. Nebyly to jenom peníze, ale také možnost ponechat si práva nejen na studio, ale také na vlastní IP. „Activision k tomu svolil, ostatní velcí hráči, včetně Microsoftu, to nechtěli udělat. A já sem to chtěl, bylo to něco, přes co sem nechtěl jít“ O’Donnell také popisuje situaci s Halo, kde studio neprodalo jenom práva k sérii, ale také Bungie. Proto se v roce 2007 rozhodli vytvořit Halo 3, ale zpátky chtěli vlastnictví ke studiu jako takovému.

I když ale Activision neměl práva k tomu manipulovat se sérií (což dle reakce fanoušků i nepřímé reakce O’Donnella se dělo pravidelně), nesměla s tím souhlasit ani rada Bungie. To se ale dle bývalého ředitele nestalo, a v zásadních rozhodnutích byl přehlasován. Zmiňuje i historku před podepsáním kontraktu, kdy seděl na večeři s představiteli Activisionu. „Ten rakouský CFO se mě zeptal „hele, ty máš nějaké to rčení o tom buď hodný ke své huse“ a já sem jim převyprávěl ten příběh, že se máte starat o husu a dostanete zlatá vajíčka, protože pokud k ní nebudete hodný, nebudete mít zlatá vajíčka, a on mi na to řekl „ale víš co, někdy není nad dobré foie gras“. V tu chvíli mě zamrazilo a v hlavě sem si říkal, abych tu otočil ten stůl a řekl, že na to kašleme. Ale to se stalo jenom v mé hlavě.“

Zdroj: GamesIndustry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20925273
Radek Raudenský napsal 7. 7. 2020 v 17.57

ShadeHunter: Tak o něm hovoří web GamesIndustry, informaci jsem si bohužel předtím neověřil, až do teď. Děkuji za opravu.

Nahlásit nevhodný obsah

20876129
ShadeHunter napsal 7. 7. 2020 v 17.51

Kde ste zobrali info o tom, ze to bol spoluzakladatel? Marty nezakladal Bungie, to existovalo este predtym, nez on vobec zacal skladat hudbu do hier. Dozvedel sa o nich tak, ze hral Marathon, takze to urcite nebude spoluzakladatel.

Nahlásit nevhodný obsah